DS Automobiles tasarımını ve Formula E’den aktarılan elektrik teknolojisinin
geleceğini gözler önüne seren DS E-TENSE PERFORMANCE, 2023 GQ Otomobil Ödülleri’nde “Yılın Konsepti” seçildi.
ds_e_tense_performance_araba_özellik_fiyat_

DS E-TENSE PERFORMANCE

Karbon monokok şasili konsept, toplamda 815 beygir gücüne sahipken, dört tekerlekten çekişli aktarmasıyla 0-100 km/sa hızlanmasını 2 saniyeden daha kısa sürede tamamlayabiliyor. DS E-TENSE PERFORMANCE’daki şasi, güç ünitesi ve bataryalar, yenilikçi teknolojiler sunarak, gelecek nesillerin yüzde 100 elektrikli E-TENSE üretim modellerinin geliştirilmesine öncülük ediyor.
DS E-TENSE PERFORMANCE, Şubat ayında Londra’da düzenlenen 2023 GQ Otomobil Ödülleri’nde “Yılın Konsepti” seçildi. Bu yıl sadece elektrikli veya şarj edilebilir hibrit araçlara verilen ödüller, ilham veren, ilgi çekici, otomotiv bütünlüğüne sahip ve jürinin nabzını yükselten araçları seçmeye odaklandı. DS E-TENSE PERFORMANCE, DS Automobiles’in motorsporları departmanı DS Performance tarafından, markanın çifte şampiyonluk kazanan Formula E programıyla bağlantılı, yüksek performanslı bir laboratuvar olarak geliştirildi. DS E-TENSE PERFORMANCE’ta elektrikli yarış araçlarında bulunan elektrik motorlarının aynısı kullanılıyor. Toplamda 815 beygir ve 8.000 Nm’lik muazzam bir tork üreten DS E-TENSE PERFORMANCE, 0’dan 100 km/sa hıza sadece 2 saniyede ulaşabiliyor. 350kW’lık şarj kullanılarak aracın bataryaları sadece 5 dakikada tam şarjlı hale getirilebiliyor. Prototipte ayrıca geleneksel fren diskleri ve balataları kullanmak yerine gelecekteki modellerde rejeneratif frenlemenin tek başına yeterli olup olmadığı araştırılarak, elektrikli araçların geleceğine de ışık tutuluyor. Rejeneratif frenleme çoğu elektrikli araçta zaten mevcut olmasına rağmen, teknoloji şu anda geleneksel disk frenleri tamamlamak için kullanılıyor. Ancak DS E-TENSE PERFORMANCE, DS Automobiles’in rejeneratif frenlemenin araçları yavaşlatmak ve bu süreçte bataryanın daha iyi şarj edilmesine yardımcı olup, geleneksel teknolojiyi ortadan kaldırmak açısından tek yöntem olup olamayacağını keşfetmesine olanak tanıdı.
ds_e_tense_performance_araba_özellik_fiyatı

DS E-TENSE PERFORMANCE TASARIM

GQ Yardımcı Editörü Paul Henderson: “DS’in bir sırrı var: Son derece makul fiyatlara şık ve seçkin modeller üretmedikleri zamanlarda, biraz yaramazlık yapmayı seviyorlar. Tasarımcılarını özgür bırakarak, en çılgın fikirleri hayata geçirmelerine ve sonuçların DS E-TENSE PERFORMANCE gibi muhteşem konsept araçlara dönüştürmelerine izin veriyorlar. Bu dudak uçuklatan 815 beygirlik tamamen elektrikli coupe, Formula E teknolojisiyle donatıldı ve 0-100 km/sa hıza 2 saniyeden daha kısa sürede çıkabiliyor. Aynı zamanda Deneysel Renk Değiştirebilen  boya da kullanılıyor.”
ds_e_tense_performance_araba_özellikler_

DS E-TENSE PERFORMANCE

DS Automobiles İngiltere Genel Müdürü Julie David: “GQ jürisinin DS E-TENSE PERFORMANCE prototipinin parlaklığını, DS markasının ve gelecekteki yol araçlarımızın yarınını takdir etmesinden çok memnunuz. 2024’ten itibaren piyasaya süreceğimiz her yeni model elektrikli olacak ve tüm yol otomobillerimiz doğrudan DS Performance Formula E programı tarafından geliştirilen teknolojiden yararlanacak.”
DS Performance Direktörü Eugenio Franzetti: “Motorsporları her zaman, yol otomobillerini geliştirmek için yarışlarda kazanılan deneyimleri kullanan olağanüstü bir araştırma ve geliştirme aracı olmuştur. Aynı şekilde, konsept otomobiller, geleceğin otomobillerine her gün ilham veren gerçek teknoloji ve tasarım laboratuvarlarıdır. DS E-TENSE PERFORMANCE, motorsporlarından elde edilen deneyim ile geleceğin otomobilleri öngörüsünün muhteşem birleşimidir. Doğrudan bir Formula E aracından türetilen bu prototip, DS Automobiles’in yüzde 100 elektrikli otomobillerinin kısa sürede ne kadar ileri gideceğini gösteriyor.”
DS AUTOMOBILES HAKKINDA
Avant-garde ruhuyla hareket eden, olağanüstü bir mirasla desteklenen ve 2014 yılında kurulan DS Automobiles, Fransız seyahat sanatını somutlaştırmayı hedefliyor. Olağanüstü ürünler, göze çarpan Fransız lüks becerisi ve bir dizi kişiye özel hizmetle birleşen DS Automobiles, her yolculuktan önce, yolculuk sırasında ve sonrasında benzersiz bir deneyim sunuyor. Öne çıkmak isteyen, dünyayı dolaşmak ve her anın tadını çıkarmak isteyen müşteriler için tasarlanan DS modelleri, zarafet ve teknolojiyi bir araya getiriyor. Yeni DS 3, Yeni DS 4, Yeni DS 7 ve DS 9 ile DS Automobiles geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. 2015’te Formula E’ye girişinden bu yana, 2019 ve 2020’de çifte Takım ve Sürücü Şampiyonluğu da dahil olmak üzere çok sayıda rekoru bulunan DS Automobiles, halihazırda her bir modelini elektriklenmiş bir versiyonunu sunarak elektriklenmenin en ileri noktasında yer alıyor. E-TENSE etiketi altında DS Automobiles, hem %100 elektrikli hem de 360 beygir gücüne kadar 4×4 teknolojisiyle şarj edilebilir hibrit sunuyor. 2024’ten itibaren DS Automobiles tarafından piyasaya sürülen her yeni model %100 elektrikli olacak. DS Automobiles, müşterileri için benzersiz marka deneyimine yönelik özel hizmet programı olan “ONLY YOU, DS Deneyimi" programını da hazırladı. 41 ülkede faaliyet gösteren DS Automobiles markası, dünya genelinde 450 DS STORE’dan oluşan ve sürekli gelişen özel bir dağıtım ağı oluşturdu.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Araba