Pramac’ın Yamaha’ya geçmesinin ardından VR46 2025 MotoGP sezonunda uydu takımlarına sadece bir tane verilecek 2025 model Ducati’yi elde etmek istiyor.

Ducati Corse genel müdürü Gigi Dall’Igna Pramac’ın kaybının 2025 model motosikletlerin  sayısının azalmasına da yol açacağını açıkladı.

Dall’Igna Sky Italia’ya yaptığı açıklamada, “Hedefimiz 3 adet 2025 model  ve 3 adet  de 2024 model motosikletle yarışmak ” dedi.

Başka bir deyişle, Ducati’nin gelecek sezon yarışacak dört uydu sürücüsünden yalnızca birinin 2025 model makine ile Francesco Bagnaia ve Marc Marquez’e katılacak.

Ducati ile yakın bağ kurmak için Yamaha’nın teklifini reddeden VR46 şimdi GP25’i satın almayı hedefliyor, VR46 ekibinden bir kaynak hedefimiz bu ve bunun için çalışıyoruz” dedi .

VR46, Marco Bezzecchi için fabrika makinesi istiyordu ancak genç İtalyan 2025 yılı için Aprilia ile yarışmayı tercih etti. Takım arkadaşı Fabio di Giannantonio bu sene   GP23 ile Marc Marquez’in GP23’teki en yakın rakibi olmaya devam ediyor  ancak tam destek ile Yamaha ile  yarışacak Pramac Yamaha’nın fabrika M1’lerine ilgi duyduğu söyleniyor.

VR46 GP25 alabilirse bu durum  Fabio di Giannantonio’nun VR46 da kalması için yeterli olacak mı?

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir