Breaking News
KTM_RC16_MotoGP_bike
beylikdüzü escort

Turunculardan MotoGP Motosikleti: KTM RC16

Avusturyalı firma KTM’in, MotoGP motosikleti KTM RC16 sonunda kameralara yakalandı.

KTM_RC16_MotoGP_bikeİlk defa motoEtkinlik.com’un duyurduğu KTM’in 2017 yılında MotoGP pistlerinde yarışmak için başlattığı projede (TIKLAYIN) büyük ilerlemeler var. Son olarak yeni bir 90 derecelik V4 motor geliştirildiği haberinin ardından test pilotu Alex Hofmann’ın kullandığı KTM RC16 objektiflere yakalandı. Bu arada KTM’in eski MotoGP yarışçısı Mika Kallio ile de test pilotu koltuğu için anlaşmaya vardığını da belirtelim.

Son Kullanıcılara da Satılacak!

KTM_RC16_MotoGP_bike
KTM RC16 MotoGP Motosikleti

Hala geliştirilmeye devam edilen KTM RC16 projesi tamamlandığında son kullanıcılara 140.000 € bedelle satılacak. -Evet tıpkı Honda RC123V-S MotoGP (TIKLAYIN) modeli gibi!- Kameralara yakalanan KTM RC16’nın karenajlarının –özellikle de hava giriş boşluğunun- Honda RC213V modeline benzerliği dikkat çekiyor. Fakat en büyük farklardan biri kuşkusuz RC16’nın trellis şasisi. Karbon frenler ve fren aksamı Brembo markasını taşıyor fakat süspansiyonların üzerinde doğal olarak KTM’in süspansiyon firması WP imzası var. RC16’nın karenajlarına bakıldığında ise şimdiden bir sponsor bulunmuş gibi görünüyor… Bunda enerji firmasının Avustralya pistinin isim hakkını almış olmasının etkisini bilemiyoruz fakat Avusturya’nın 2016 yılı itibariyle MotoGP yarışlarından birine ev sahipliği yapacağını şimdiden söylemiş olalım… Bu arada 2017 yılı MotoGP sezonu gelip yarışlar başladığında kuşkusuz KTM RC16’nın isim takısının sonundaki 16 artık 17 olmuş olacak.

Şimdilik elimizde KTM RC16 ile gördüğünüz fotoğraflar ve bir de video var:

En Yeni Motosiklet Modelleri İçin Tıklayın!
Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!
Yarış Dünyasından Son Haberler için Tıklayın!

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.