Breaking News
Home / Konu Dışı / Otomobil Dünyası / Türkiye’ye Sadece 6 Tane Gelecek!
Ferrari_488_Spider

Türkiye’ye Sadece 6 Tane Gelecek!

Üstü açık 670 bg Ferrari 488 Spider Türkiye’de!

Ferrari’nin katlanabilir metal tavana sahip en yeni üstü açık süper spor modeli 488 Spider Türkiye’de satışa sunuldu. Ferrari 488 Spider’ın 6 adetlik 2016 Türkiye kotası kapsamında ilk 4 model müşterilerine teslim edildi. Yıl sonuna kadar yeni modelden sipariş veren 2 Ferrari müşterisine daha araçlarını teslim edeceklerini belirten FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, 488 Spider’a olan yoğun talep sebebiyle birçok ülkede 24 aya varan bekleme süreleri olduğunun ve 2017 yılı siparişlerinin alınmaya başlandığının altını çizdi.

Ferrari_488_Spider
Ferrari 488 Spider

En Güçlü Katlanır Tavanlı Ferrari
670 bg güce sahip V8 motorlu Ferrari 488 Spider, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3 saniyede gerçekleştirmesini sağlayan orta/arka konumlu motora sahip. Markanın gelmiş geçmiş en güçlü katlanabilir metal tavanlı modeli olarak ön plana çıkan Ferrari 488 Spider, sadece 14 saniyede açılıp kapanabilen katlanabilir metal tavan, klasik kumaş tavanlara göre ortalama daha az ağırlık (-25 kg) ve daha iyi kokpit konforu sunmasıyla da dikkat çekiyor.

590 Bin Euro
Ferrari_488_SpiderFerrari’nin son 10 yıldır özel müşterileri için sadece pistlerde kullanılmak üzere tasarladığı otomobilleri kapsayan özel programı doğrultusunda geliştirilen 488 GTB modelinin ardından gelen 488 Spider modeli ülkemizde de satışa sunuldu. 590 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatına sahip Ferrari 488 Spider’ın 2016 yılında sadece 6 adet Türkiye kotası olduğunu belirten FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Mayıs sonu itibarı ile ilk 4 aracı müşterilerimize teslim ettik. Sipariş edilen araçların Ferrari fabrikasında üretilmesinin ardından 2016 yılı kotası kapsamında sipariş veren 2 müşterimize daha araçlarını teslim edeceğiz. Ferrari 488 Spider’a tüm dünyada olan yoğun talep sebebiyle birçok ülkede 24 aya varan bekleme süresi mevcut. Bu nedenle 2017 yılı siparişlerini şimdiden alıyoruz” açıklamasını yaptı.

Markanın yarışçı ruhunu tüm öğeleriyle üzerinde taşıyan Ferrari 488 Spider, genel olarak dış tasarımdan yürüyen aksama motordan kabin içine kadar kardeşi 488 GTB’yle büyük ölçüde bütünlük gösteriyor. Her iki kardeşi birbirinden ayıran en temel unsurlar olarak ise Ferrari’nin patenti kendine ait olan katlanabilir metal tavan sistemi ve buna paralel değişen ‘roadster’ tasarım özellikleri ön plana çıkıyor. Sadece 14 saniyede açılıp kapanabilen katlanabilir metal tavan, klasik kumaş tavanlara göre ortalama daha az ağırlık (-25 kg) ve daha iyi kokpit konforu sunuyor.

Ferrari 488 Spider, rüzgar direncini azaltırken optimum performansı garanti etmek üzere tasarlanmış olan gövde tasarım unsurları sayesinde bugüne kadar üretilen en aerodinamik üstü açılır Ferrari modeli unvanını da elde ediyor. Ferrari mühendisleri, büyük bir spoyler ve aerodinamik gövde altı parçaları dahil olmak üzere bazı yenilikçi tasarım eklemeleri yaparak bu hedefe ulaşmayı başardı. Araç içi konforuna ilişkin olarak hava akışı çalışmalarını da göz ardı etmeyen Ferrari mühendisleri, 3 farklı konuma ayarlanabilen arka rüzgarlık sayesinde tavan açıkken bile maksimum konforu sağlamayı garanti etti. Rüzgarlığın tamamen indirilmesi durumunda ise hava ve sürüş koşullarına bakılmaksızın, açılır tavan kapalı haldeyken dahi, V8 motor sesinin maksimum biçimde duyulması hedefleniyor.

Ferrari_488_Spider325 km/s Son Hız
Modeli veya misyonu ne olursa olsun, bir Ferrari’nin kalbi motorudur. Ferrari 488 Spider’ın yeni 3.9 litrelik V8 turbo motoru, güç, tork ve tepki süreleri açısından sınıfının en iyi değerlerini sunarken, devrim niteliğindeki mimarisiyle de standartlara yeni bir boyut getiriyor. Ferrari 488 Spider’ın 8 bin devirde 670 HP güç üreten motoru, 7. viteste 760 Nm maksimum tork üretebilmesiyle dikkat çekiyor. 0 – 200 km/s hızlanmasını sadece 8.5 saniyede tamamlayan ve 325 km/s’lik maksimum bir hıza erişebilen Ferrari 488 Spider, sıra dışı sportif tasarımıyla da rakiplerinin önünde yer alıyor.  Her Ferrari kendine has, belirgin bir sese sahip olma geleneği 488 Spider’da da bozulmuyor. Yeni V8, düşük hızlarda bile cezbedici dolgunluk ve güce sahip bir sese sahip ve devir arttıkça yükselerek motorun mükemmel tepkime, tork ve performansını vurguluyor. Normalden daha uzun ve her silindir için eşitlenmiş şekilde tasarlanan egzost manifoldu ile 180° açılı düz krank mili sayesinde tavan açıldığında da rahatsız etmeyen bu motor sesi, Ferrari’nin bir başka uzmanlık alanı olan motor ses tonu analizi ile, farklı motor devirlerinde daha da çekici bir hale geliyor.

Brembo Frenler
Yeni “Brembo Extreme” tasarım fren sistemi sayesinde, 488 Spider’ın durma mesafeleri önceki modele göre yüzde 9 daha kısalıyor ve 30 metrenin de altına iniyor. LaFerrari’den türetilmiş frenler ekstrem sürüşlerde optimum soğutma sağlayan yeni kaliperlere sahip olup doğru çalışma sıcaklığına daha hızlı ve her noktada eşit bir şekilde ulaşılmasını sağlayan yeni malzemeler kullanılarak üretiliyor.
Ferrari Fiyatı: 488 Spider fiyatı 590 Bin €
Ferrari son hızı: 488 Spider son hız 325 km/s

En Yeni Motosiklet Modelleri ve Son Haberler İçin TIKLAYIN

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

ford_moto_patenti

Ford’tan İçinden Motosiklet Çıkan Otomobil!

Amerikan otomobil üreticisi Ford, tıpkı Batman’in Batmobile tasarımında olduğu gibi içerisinden motosiklet çıkabilen bir otomobil …

2019_Ferrari_488_Pista_özellikler

2019 Ferrari 488 Pista Türkiye’ye Geliyor!

2019 Ferrari 488 Pista Özellikler Cenevre Otomobil Fuarı’nın gözdesi olan Ferrari’nin yeni modeli, 720 HP …

4_tekerlekli_yamaha

Geleceğin Otomobili Yamaha’dan MWC-4!

Japon motosiklet üreticisi Yamaha virajları motosiklet gibi alan 4 tekerlekli otomobil MWC-4’ü tasarladı. Yamaha MWC-4 …

Ferrari_812_Superfast_en_hızlı_ferrari

Ferrari 812 Superfast Gelmiş Geçmiş En Hızlı Ferrari

Ferrari’lerin en hızlısı Ferrari 812 Superfast Cenevre’de tanıtıldı: Haziran’da Türkiye’de! 87. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda …

ferrari_inceleme

7 Milyon Dolarlık LaFerrari

Son LaFerrari depremzedeler için 7 milyon dolara satıldı! İtalyan efsanesi Ferrari, ürettiği son LaFerrari modelini …

nissan_zeod_race_car

Nissan’dan 400 Bg Gücünde 40 Kg Ağırlığında İnanılmaz Motor!

Otomobil üreticisi Nissan rekor güç/ağırlık performansına sahip motor geliştirdi. Japon otomotiv devlerinden Nissan 3 silindirli …

4_kapı_ferrari_GTC4Lusso_

4 Koltuk Ferrari GTC4Lusso

4 Koltuklı ve 690 HP’lik Ferrari 2016 Ekim’de Türkiye’de 4 Koltuklu Ferrari’nin Son Hızı: 335 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir