Breaking News
namık_kemal_başbay_motoyol
beylikdüzü escort

Türk Gezginin Yardımınıza İhtiyacı Var!

Güney Amerika turu yapan Namık Kemal Başbay tehlikeli bir bölgede mahsur kaldı!

namık_kemal_başbay_motoyol
Namık Kemal Başbay

Motoyol ismiyle tanınan ve Güney Amerika turu yapmakta olan Namık Kemal Başbay, Venezuella-Kolombiya sınır kapısında mahsur kaldı. Başbay’ın gezginler tarafından tehlikeli olarak bilinen Venezuella tarafında kaldı ve Kolombiya’ya geçişine izin verilmedi.

Sınır geçişinde yaşanan sıkıntı ve son durum için alttaki bildirileri okumanızı ve haberi paylaşmanızı rica ediyoruz.

“Hanımlar, Beyler

Acil ve güçlü desteğinize ihtiyaç var. Motosikletiyle dünya turu yapan sevgili arkadaşımız Namık Kemal Başbay Venezüella Kolombiya sınırında mahsur vaziyette. Namık, 4 gün önce tüm resmi işlemleri tamamlayarak Venezüella’ya geçti ve sınırın Kolombiya tarafına gelince motosikleti ile giriş yapamayacağını öğrendi. Şu an Kolombiya’da sınır kapısına yakın Maicao şehrinde motosikletinin geçiş işlemlerini yapabilmek için uğraşıyor. Bogota Büyükelçiliğimiz de devrede olmasına rağmen henüz bir sonuca ulaşılabilmiş değil. Üstelik, bulunduğu bölge Güney Amerika’nın en tehlikeli bölgesi ve Namık’ın ayrıca güvenlik sorunu da bulunuyor. Bunun için, Türk Dışişleri ve Kolombiya’nın Ankara Elçiliği nezdinde bir girişim olursa, süreci hızlandırıp sonuçlandırmak mümkün olabilir. Ben Dışişlerinde tanıdığı olan arkadaşlarıma yazdım, aranızda Dışişlerinde bize yardımcı olabilecek tanıdıkları olan varsa, lütfen bildirsin, ben gider durumu anlatırım. Fakat, bunun yanı sıra Dışişlerini ve Kolombiya’nın Ankara Büyükelçiliğine e-posta yağmuruna tutarsak, zor durumda olan bir motorcu arkadaşımıza yardımcı olabiliriz. Dışişlerinin ve Kolombiya Elçiliğinin e-posta adresleri aşağıda.

– Dışişleri Bakanlığı: info@mfa.gov.tr

– Kolombiya Ankara Büyükelçiliği: eturquia@cancilleria.gov.co

Ayrıca, Elçiliğin diğer e-posta adresi (eankara@cancilleria.gov.co), Ankara Konsolosluğunun e-posta adresi (cankara@cancilleria.gov.co) ve İstanbul Konsolosluğunun e-posta adresi de (chestambul@cancilleria.gov.co) kullanılabilir.

E-posta mesajınıza cevap alabilmek için adınızı, soyadınızı ve telefonunuzu vermeniz gerekir.

Bireysel veya kulüp, dernek, vs. kurumsal olarak Türkçe, İngilizce, İspanyolca, herkes kendi bildiği dilde ve şekilde Dışişlerine ve Kolombiya Elçiliğine yardım ve destek talebini iletirse, taşı delebiliriz sanırım. Ayrıca, bu bildirimi kendi sayfanızda veya üye olduğunuz gruplarda paylaşmanız ulaşabileceğimiz kitleyi genişletecektir. Hadi şu işe bir el atın lütfen, birleşmiş gücümüzü gösterelim, Namık’ı oradan çıkarıp kurtaralım.

Yardımı dokunabilecek kişiler Tankut Güzel’ ile iletişime geçebilirler.

Namık Bey’in bir önceki sınır geçişiyle ilgili anlatımı:

23 Ağustos Venezuella/Kolombiya sınırını, motosiklet ile geçiş için yaşanan meydan muharebesi.

Sabah toplam beş motosiklet ile Venezuella Maracaibo’dan yola çıkıp Paraguachon sınır kasabasına doğru yola çıktık. Motorcu arkadaşlar sınırı geçebilmem için olağanüstü çaba ve gayret gösterdiler. Ben böyle diplomasi trafiğini daha önce hiç yaşamadım. Belediye başkanı, üst düzey polis ve askeri yetkililer, bazı bürokratlar hepsini devreye sokup uzun uğraşlar ve bekleyişler sonucunda Venezuella sınırından motosikletim ile geçmemi sağladılar. Sanırım aylar sonra araç ile ilk geçiş oldu. Geçiş merasimimiz hem anlamlı hem de biraz komikti. Yaşadığımız stres ve yorgunluk sınır geçişimiz ile hafifledi. En zoru Venezuella sınırından geçmekti. Geldik Kolombiya sınırına, önce pasaport girişimiz yapıldı sonra motosikletin geçişi için sınırın 15 km ilerisindeki Maicao kasabasına motoru bırakıp arkadaşlarla beraber taksi ile gittik. DIAN denen araç geçişi işlemlerinin yapıldığı ofiste yapılan görüşmede “araç geçişi yasak” “araç ile giriş yapamazsınız denince” moraller doğal olarak çöktü. Bir saat sonra ofis kapanıyor. Kolombiya elçiliği ile görüştüm durumu anlattım ve beklemeye başladık. Taksi ile Tekrar sınıra geldik. Gelen arkadaşların karanlığa kalmadan acil dönmeleri gerekiyordu. Vedalaşıp ayrıldık ve ben sınırın 500 metre ötesinde pek güvenli olmayan uyduruk bir otele yetleştim. Şu an bulunduğum, Venezuella ve Kolombiya sınır bölgesi oldukça tehlikeli ve sıkıntılı bir yer. Kolombiya’da faaliyet gösteren farklı gerilla gurupları sürekli yol kesip kontroller yapıyorlarmış. Bir çoğu eşkiya ve gangaster. Uyuşturucu ticareti yapıyorlar. Umarım 🤔 elçilik biraz hassas davranır ve gereğini yapar.

Yine gerilim yine aksiyon ve bekleyiş.

Çok kısa özet geçtim bugün hakkında. Daha sonra isimler ve ayrıntıları yazacağım.

En el camino hay vida.

Yol’da hayat var.

Son Durum Namık Kemal Başbay:
Kolombiya büyükelçimiz Engin Yürür ve personelimiz Önder Boyacı’nın insan üstü çabalarına rağmen malesef izin çıkmadı. En son Cuma günü Kolombiya gümrüklerden sorumlu genel müdür ile büyükelçimizin yaptığı yorucu telefon trafiğide sorunu çözmedi. Onlarada çok çok teşekkür ediyorum. e-posta ile yapıcı yardım ve destek talepleri belki işe yarayabilir. şimdiden herkese çok teşekkürler.

Durum ile ilgili son gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz: Namık Kemal Başbay

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

En Yeni Motosiklet Modelleri ve Son Haberler İçin TIKLAYIN

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

2017 Motosiklet Modelleri İçin TIKLAYIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.