Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu Yamaha ile Yolları Ayırıyor!

Toprak 2024 Yılında Yamaha’dan Ayrılıyor!
Resmi haber geldi! Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu 4 yıldır mücadele ettiği ve bir dünya şampiyonluğu elde ettiği Yamaha’dan ayrılıyor!

Toprak: “Ayrılmadan Yamaha’yı tekrar şampiyon yapmak istiyorum” dedi.

Şimdi akıllardaki soru şu: Yeni adres MotoGP’mi, Yoksa WSBK’da BMW mi yoksa Kawasaki mi?

MotoGP Kapıları Kapatıldı!
Toprak, 2024 yarış sezonunda Dünya Superbike Şampiyonası’nda mücadele etmeye devam edecek. MotoGP defterini kapatan Toprak Razgatlıoğlu’nun, Yamaha ayrılığı sonrasında yeni takımının BMW olacağına dair haberler ve dedikodular yüksek sesle paylaşılmaya başlandı!

Toprak Razgatlıoğlu’nun Yeni Takımı Belli Oldu!

Milli sporcumuz 2024-2025 yıllarında Dünya Superbike Şampiyonası’nda BMW M1000RR ile mücadele edecek.

michael_van_der_mark_bmw_motor_tr54_

Toprak Razgatlıoğlu’nun takım arkadaşının Michael Van Der Mark olması bekleniyor.

BMW Motorrad Motor Sporları Direktörü Marc Bongers, Toprak’ın takıma gelişiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Toprak, şüphesiz şu anda şampiyonadaki en iyi sürücülerden biri ve bunu sadece 2021 Dünya Şampiyonası şampiyonluğunu kazanarak kanıtlamadı. O sadece hızlı bir motosiklet yarışçısı değil, aynı zamanda pist dışında da harika bir kişilik. Toprak’ın BMW Motorrad Motorsport ailesine çok hızlı bir şekilde uyum sağlayacağına inanıyoruz. Biraraya gelmeyi ve birlikte geleceğimizi dört gözle bekliyoruz.”

BMW Motorrad Başkanı Dr. Markus Schramm şunları ekledi: “BMW Motorrad Motorsport ailesine hoş geldiniz, Toprak Razgatlıoğlu. Gelecek sezondan itibaren onu WorldSBK fabrika kadromuzda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Toprak’ın BMW Motorrad’a katılmayı seçmesinden gurur duyuyorum. Bu, projemiz için ileriye dönük bir adım ve BMW Motorrad Motorsport’un World Superbike’taki güçlü taahhüdü.”

 

Sizce BMW’yle de şampiyon olur muyuz?

Erkan Turgut

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel