toprak_razgatlıoğlu_bmw_m1000rr_1a
Milli Sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu Phillip Island Testlerinden Zirvede Ayrıldı!
Dünya Superbike Şampiyonası’nda 2024 yarış sezonu 19-20 Şubat tarihlerinde Avustralya Phillip Island’da gerçekleştirilen testler sonrasında aynı pistte 23-25 Şubat’ta Sezonun ilk ayak yarışları ile başlayacak. WSBK’da yeni sezon tüm yarışlar Red Bull TV‘den ücretsiz olarak yayınlanacak. Detaylı bilgileri YouTube mMotoEtkinlik kanalımızda bulabilirsiniz.
Sezon öncesi son testlerde World SBK BMW Fabrika takımı koltuğunda BMW M1000RR ile katılan Toprak Razgatlıoğlu testleri birincilikle tamamladı. Testlerin tam sıralı listesi bu haberin altında.
toprak_razgatlıoğlu_bmw_m1000rr_takımTestler sonrasında Toprak Razgatlıoğlu açıklamasında şöyle konuştu: “Normalde bu pistte çok güçlü değilim fakat çok iyi başladık ve yarış simülasyonumuz çok iyi geçti. Hissiyatım çok iyi. Ama arka lastik problem yaratıyor. Yeni asfalt nedeniyle 10 turda tahrip oldu. Çok fazla tutuş var fakat 10 turdan sonra lastik bitti…
Çok iyi tur zamanı elde ettim, tur rekoru da geldi. Fakat sonuçta bu bir test yarış değil, benim için yarış daha önemli zaten bugün de yarış için çalıştık. Birçok tur attık ve hissiyatım şu an gayet iyi gerçekleri yarış zamanı göreceğiz ama genel olarak çok mutluyum.
Haftasonu iyi bir yarış geçirmek ve iyi sonuçlar elde etmek önemli. Açıkça podyumu düşünüyorum ama umarım birincilik için savaşabilirim neler olacağına “bakacağız”.. Şu an kesin birşey söylemek zor. Kolay bir yarış olmayacak çünkü lastik ömrü tamamen farklı. Bilmiyorum belki flag to flag yarışı olacak (pitstop yapıp lastik değiştirilecek) ya da olmayacak. Eğer pit stop yapılmayacaksa 2021 ve 2020 sezonlarında olduğu gibi belki yarışın ilk bölümünde çok zorlamayıp son turlarda bastıracağız.. Hatırlarsanız orda son (lastik koruyup) son 3 tur hızlanmıştık.. Fakat Pist stop yapılırsa herkes yarışın başından zorlamaya başlayacaktır. Ben her iki koşul için de hazırım.
Çalışıyoruz şu anda %100 hazır değiliz ama hızlı başladık. İyi tur zamanları elde ettik. Genel olarak her şey yokunda gibi görünüyor.
Şu an biraz heyecanlıyım çünkü hala ilk yarış haftasonunu bekliyorum, belki ilk yarıştan sonra daha rahat olurum.
Uzun bir aradan sonra yeniden başlıyoruz ancak bu arada boş durmadık @kenansofuoglu’nun pistinde çalıştık. Phillip Island’da olmaktan mutluyum, yeni asfalt güzel. Geçen yıl hiç tutuş yoktu bu defa da çok fazla tutuş var.
Bulega çabuk uyum sağladı ve bu daha fazla yarışçı (birincilik için) mücadele edecek demek. Burası Locatelli’nin stiline uyan bir pist. Ben de burada sürüş stilimi biraz daha sakin moda dönüştürmeye çalışıyorum. Kolay bir yarış olmayacak ama bence herkes bu hafta sonu yarışları izlemekten keyif alacak diye düşünüyorum!”
Haftasonu 2 uzun 1 kısa yarış için tsizlerin tahminlerinizi alalım 👍🏻🤔
toprak_razgatlıoğlu_bmw_m1000rr_phillip_island_test

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir