Breaking News
Home / Genel / Offshore Yarışları Artık Tmf’de!
tmf_logo

Offshore Yarışları Artık Tmf’de!

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) yarış branşlarına yeni bir sınıf daha eklendi: Offshore…

offshore_yarışıMotosiklet sporları, kültürü ve her alandaki kullanımına dair gerçekleştirdiği organizasyon, eğitim ve etkinliklerle başarılı faaliyetlerini sürdüren Türkiye Motosiklet Federasyonu yeni bir açılım ve atılım gerçekleştirdi.

Ülkemizde motosiklet sporları, kültürü ve duyarlılığının uluslararası boyutta genişlemesi ve gelişmesi için var gücüyle çalışan Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) yarış branşlarına yeni bir sınıf daha eklendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, aldığı kararla kamuoyunda genel olarak Offshore yarışları olarak bilinen Motonotik branşını Türkiye Motosiklet Federasyonu’na bağladı.

Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda çok hızlı bir gelişim göstererek en çok izlenen spor dalları arasına giren Offshore yarışları, Motosiklet Federasyonu’nun yapacağı çalışmalarla yeniden eski günlerine dönecek.

Gelişim Projeleri Üretilecek
Ülkemize uluslararası spor faaliyetleri ve görsel şovlar alanında önemli bir tanıtım katkısı bulunan, ayrıca iç turizme yönelik tanıtımda da büyük ve olumlu etki sahibi olan bu branşın yeniden canlanması ve ülke gündemine gelmesi için çalışacak olan TMF, bu konuda gelişim projeleri üretecek.

Daha önce Su Jeti (jetski) branşının Bakanlık tarafından Türkiye Motosiklet Federasyonu’na verildiğini belirten TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Dünyanın tartışmasız en güzel coğrafi bölgesinde üç tarafı deniz ve büyük gölleri olan bir ülkede yaşıyoruz. Daha önce deniz motosikleti olarak da adlandırılan Su Jeti branşı federasyonumuza bağlanmıştı. Deniz ve çeşitli göllerde yaptığımız başarılı organizasyonlarla yarışlarımıza ilgi arttı. Şimdi Bakanlığımız aldığı kararla Motonotik branşını federasyonumuza bağladı. Bu branşı eskiden olduğu gibi yeniden ayağa kaldıracağız.” dedi.

Başkan Uçar, “TMF Avrupa ve Dünya çapında motor sporcuları yetiştiren bir federasyondur. Federasyonumuz bağlı kulüplerimizle birlikte her zaman en iyi şampiyonaları, eğitimleri ve sosyal sorumluluk projelerini organize etme çabası içerisinde oldu. Bu sene Eylül ayında Dünya Motokros Şampiyonası’nı Afyon’da yapacağız. Teknik ve idari kadromuzla Motonotik sporunu da ülke geneline yayıp, hemen yarışlarına start vermek istiyoruz. Bunun için hem kamu hem de özel sektörümüzün desteğini arkamıza almak en büyük umudumuz.

Ülkemizin her bölgesinde büyük ve önemli göllerimiz ve denizlerimiz var. Motonotik yarışları bölgesel, yerel, kültürel, iç ve dış turizme yönelik tanıtımlar için son derece önemli bir branş. Bu anlamda uluslararası arenada hizmet ve faaliyetlerini ülke ve dünya kamuoyuna tanıtmak isteyen Valilikleri, Belediyeleri, özel ve kamu kurumu temsilciliklerini ve elbette ki sporun doğasında olmazsa olmaz dediğimiz sponsorları bu işin içerisinde ve yanımızda görmek istiyoruz.” diye konuştu.

Motosiklet yarışlarını izlemek için instagram hesaplarımız @motoetkinlikk ve @motogpmee adreslerini takip edebilirsiniz.

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

2018_Honda_fiyatları_honda_fiyat_listesi

2018 Honda Fiyat Listesi – 2018 Honda Motosiklet Fiyatları

2018 Honda fiyatları – 2018 Honda motosiklet fiyat listesi belli oldu. Japon motosiklet üreticisi Honda …

2018_yamaha_fiyatları_yamaha_r1_fiyatı

2018 Yamaha Fiyat Listesi – 2018 Yamaha Fiyatları

Yamaha Türkiye’nin, 2018 Yamaha motosiklet fiyatları belli oldu. Yamaha 2018 fiyat listesi. 2018 Yamaha fiyatları yeni …

honda_esengül_motosiklet_etkinlikleri

Honda Esengül’de Kaçırılmayacak Aralık Ayı Motosiklet Etkinlikleri!

Motosiklet eğitimi, servis eğitimi, aksesuar eğitimi, sigorta-kasko eğitimi ve partiler.. Honda Esengül’de Aralık ayında da …

2019_yamaha_xmax_250_fiyati_

Avrupalı Yeni Yamaha XMAX 250 Ön Satışa Çıktı

2019 Yamaha XMAX 250 Yamaha scooter modelinin ön satışı başladı. Maksi scooter sınıfının 250 cc …

2019_motosiklet_fuar_bileti_motobike_bilet

2019 Motosiklet Fuarı Tarihleri – Detayları

2019 Motobike Motosiklet Fuarı tarihleri bilet fiyatları belli oldu. “2019 Motosiklet Fuarı ne zaman” soruları şimdiden gelmeye …

acerbis_motosiklet_eldiveni_indirim

Acerbis Eldivenlerde İndirim Var!

İtalyan motosiklet aksesuarları üreticisi Acerbis motosiklet eldivenlerinde indirim fırsatı başladı. Acerbis Türkiye Distribütörü Enduro Market …

satılık_motogp_motoru_kaç_para_ktm_k

Satılık MotoGP Motosikleti!

Avusturyalı firma MotoGP motosikletlerini satışa çıkardı! Satılık MotoGP Motosikleti! Turuncular tarihlerinde ilk defa kürsüye çıktıkları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir