Breaking News
Home / Genel / MV Agusta’dan Altın Vuruş!
MV_Agusta_F4_fiyat

MV Agusta’dan Altın Vuruş!

MV Agusta F4 superbike yarış motosikleti modelini son kez mükemmelleştirdi!

MV_Agusta_F4_Claudio_tasarım
MV Agusta F4 Claudio Castiglioni

İtalyan egzotik motosiklet üreticisi MV Agusta rekorlar kıran MV Agusta F4 yarış motosikletini egzoz emisyonlarına takılmadan önce son kez yenilendi.

Performans ve Sanatın Buluşması MV Agusta F4 Claudio
MV Agusta F4 superbike kategorisinde satışa çıktığı ilk andan itibaren hep rakiplerinden hem tasarımı hem teknolojisi hem de son hız rekorları ile bir bazen iki adım önde oldu.

MV_Agusta_F4_Claudio_güçFakat gelişen teknoloji ile birlikte rakipler adım adım performans ve sürüş destek sistemleri açısından MV Agusta’yı yakalarken bu eşsiz ve saygıdeğer yarış motosikletinin tasarımı; motosiklet dünyasında hep parmakla gösterilen güzellikte oldu.

MV Agusta F4 Özellikleri Son Kez Mükemmelleştirildi
MV Agusta F4 özellikler itibariyle zaten en üst seviyede bir yarış motosikleti. Ancak İtalyan motosiklet üreticisi sürekli zorlaşan egzoz emisyonları nedeniyle zor günler geçiriyor. Egzoz emisyonları nedeniyle üretimi duracak olan MV Agusta F4 modeli son kez ve limitli sayıda satışa çıkacak MV Agusta F4 Claudio Castiglioni.

Claudio Castiglioni Ducati ve Husqvarna’nın da aralarında olduğu birçok motosiklet markasının kurtarıcısı olarak biliniyor. 1991 yılında ise MV Agusta’yı devraldı ve markanın tarihini parlatmaya başladı. Daha sonra ilk olarak 1997’de piyasaya sunulan MV Agusta F4’ün yaratılmasından sorumlu mühendisti. Claudio Castiglioni isminin baş harflerini taşıyan MV Agusta F4CC modeli Claudio’nun onuruna satışa sunulan ilk modeldi ve saatte 195 mil (313.8 km/s) hız ile seri üretim en hızlı yarış motosikleti unvanının da sahibiydi. O zamanlar www.MotoEtkinlik.com henüz yoktu fakat bu eşsiz (ve çok sıcak) motosikleti Türkiye yollarında kullanma fırsatı bulmuştuk.

Agusta F4 Claudio Castiglioni ise yıllar sonra tasarımcısının onuruna 2019 MV Agusta F4 Claudio olarak satışa çıkacak olan son motosiklet olma unvanını taşıyacak. Agusta F4 Claudio Castiglioni tamamı karbon fiber gövdeye ve BST marka karbon fiber jantlara sahip olacak.

Tabi frenler Brembo markasını taşımakla kalmıyor Brembo’nun özel Stylema modeli frenler kendi alanında da zirveyi işaret ederken süspansiyonlar da haliyle Öhlins (NIX 30 ve TTX36).

Motor ise titanyum parçalar ve balansı yenilenirken ağırlığı da düşürülmüş kranka sahip. Yeni emme konileri ve motordaki sürtünme kaynaklı güç kayıplarını önleyen yeni parçalar sayesinde Agusta F4 gücü SC performans egzozu ile birlikte 212 bg’e kadar yükseltilmiş. Stok egzoz ile satışa çıkacak yol versiyonunda ise MV Agusta F4 gücü 205 bg.

MV_Agusta_F4_yarış_motoru_
2019 Agusta F4 Claudio Castiglioni

4 modlu sürüş sistemi motosikletin istenen performansta kullanılmasını sağlarken AIM gösterge panelinde gerekli tüm bilgilerden fazlası mevcut. Öyle ki göstergenin kendisinde bulunan GPS sistemi sayesinde pist sürüşlerinde farklı viraj ve bölümler için motosikletin ayarlarını farklı konumlandırmak mümkün. F4 Claudio’nun 8 eksenli IMU asistli çekiş kontrol sistemi, vites büyütürken ve küçültürken çalışan quick shifter teknolojisi ve MVICS elektronikleri ile motorun tüm gücünü her koşulda asfalta iletmeye yarıyor.

MV Agusta F4 Claudio modelinde ağırlığı düşürmek için mesnet ve ayaklıklar CNC makinesinde üretilmiş. Sele de ise özel Claudio çıkartması mevcut.

2019 Agusta F4 Claudio Castiglioni modelinin 2019’un ilk aylarında satışa çıkması bekleniyor. MotoEtkinlik.com editörleri olarak biz 2020 yılında tamamen yenilenmiş farklı bir 2020 MV Agusta modelinin ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

Motosiklet yarışlarını izlemek için instagram hesaplarımız @motoetkinlikcom ve @motogpmee adreslerini takip edebilirsiniz.

About Ahmet Koseoglu

Check Also

2019_Suzuki_fiyat_listesi

2019 Suzuki Fiyat Listesi – 2019 Suzuki Motosiklet Fiyatları

2019 Suzuki motosiklet fiyatları belli oldu. Suzuki 2019 motosiklet fiyat listesi açıklandı. 2019 Suzuki fiyatları …

2019_kawasaki_fiyat_listesi

2019 Kawasaki Fiyat Listesi – 2019 Kawasaki Fiyatları

2019 Kawasaki motosiklet fiyatları belli oldu. 2019 Kawasaki H2 Fiyatı Kawasaki 2019 motosiklet fiyat listesi …

2019_motosiklet_festivalleri_takvimi_motosiklet_etkinlikleri

2019 Motosiklet Etkinlikleri & 2019 Motosiklet Festivalleri Takvimi

2019 Motosiklet Etkinlikleri & 2018 Motosiklet Festivalleri Takvimi 2019 Motofest tarihleri burada. 2019 Motosiklet Etkinlikleri …

2019_ötv_indirimi_ötv_tablosu_2019

ÖTV İndirimi: 2019 ÖTV Oranları

Otomobil ÖTV İndirimi 2019’da Devam Ediyor! 2019 ÖTV Oranları: ÖTV İndirimi uzatıldı. Özel Tüketim Vergisi …

formula_1_1600cc_turbo_motor_

Formula 1 101 -2-

Merhabalar, ben İnci Beğen. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi, blog yazarı ve YouTuberım lakin hepsinden …

Motoplex_vespa_servis_adres

Motoplex İstanbul Açıldı!

Türkiye’de motosiklet alanında hizmet veren yepyeni bir dünya Motoplex resmi faaliyetine başladı. Motosiklet Sektöründe YenilikÖnceki …

yerli_kask_ulaştırma_bakanı_bahattin_düzenli_

Yerli Akıllı Kask Projesi Bakanlıkta!

Uzun zamandır geliştirdiğimiz yerli kask porjesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Sn. Selim Dursun’a anlattık. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir