Breaking News
Home / Moto Dergi / Haberler / Kymco İonex Elektrikli Scooter
Kymco_ionex_elektrikli_motosiklet

Kymco İonex Elektrikli Scooter

Kymco yepyeni elektrikli scooter modeli Kymco ionex’i duyurdu!

Kymco_ionex_elektrikli_scooterElektrikli motosiklet teknolojisi her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. İşte bu noktada Tayvanlı motosiklet üreticisi Kymco da yepyeni elektrikli scooter modeli İonex’i tanıttı.

Kymco ionex
Tokyo Motosiklet Fuarı’nın hemen öncesinde Kymco yeni modelinin özelliklerini duyurdu. Yeni Kymco ionex elektrikli scooter modeli iddiaya göre elektrikli araçların önündeki tüm bariyerleri aşıyor. Peki o aşılan bariyerler neler: görünüm, şarj zamanı, menzil ve yetersiz alt yapı..

Kymco_ionex_electric_scooterMotoEtkinlik.com olarak şimdiye dek birçok elektrikli motosiklet denedik. Fakat hemen hemen hepsinde menzil ve şarj süresi ve kolaylığı (daha doğrusu şarj zorluğu) can sıkıcı pürüzler olarak önümüze çıkmıştı. Kymco tüm bunları aşmak için yeni elektrikli motosikletinde kendince bir yol geliştirmiş: değiştirilebilen piller.

Çıkarılabilir piller!
Kymco ionex elektrikli scooter modelinin pilleri kolayca çıkarılarak evde ya da herhangi bir yerde şarj edilebiliyor. Evet tıpkı cep telefonu şarj edermiş gibi elektrikli motosikletinizin pillerini çıkarıp herhangi bir yerde şarj edebiliyorsunuz.

Kymco_ionex_elektirkli_scooter_şarj_istasyonuSistem Nasıl İşliyor
Kymco ionex iki çıkarılabilir bir de daimi pile sahip. Çıkarılabilir pilleri her hangi bir yerde şarj edebilirken, daimi pil şarjı için elektrik kablosunu motosiklete kadar ulaştırmanız gerekiyor. Çıkarılabilir piller takıldığında bir yandan daimi pili şarj ederken bir yandan da motosikleti hareket ettirebiliyor. Kymco ayrıca pil şarj otomatları ile boşalan pilin şarj edilmesini ya da dolusu ile değiştirilebilmesini sağlamak hedefinde.

3 yıl içerisinde 10 elektrikli motosiklet ve 500.000 satış adedi!
Kymco elektrikli motosiklet alanında ciddi bir atılıma soyunmuş. 3 yıl içerisinde 10 elektrikli motosiklet modelini satışa sunarak toplamda 500.000 satış adedine ulaşmak hedefleniyor! İşte bu planın ilk parçası ise ionex elektrikli scooter modeli.

Kymco_ionex_power_elektrikli_motosikletElektrikli Motosiklet Menzili
Kymco elektrikli motosikletin tam şarjlı menzilini vermek yerine şöyle bir açıklamada bulunuyor: “Geniş sele altı da pilleri taşımak için uygun. Böylece menzil 200 km’ye ulaşıyor.” MotoEtknilik.com editörleri olarak bu tarz açıklamalar duymak bize “Acaba tek pille ne kadar yol alınıyor” sorusunu sordurttu. Kendimizce yaptığımız hesap şöyle. “ daimi iki çıkarılabilir iki de sele altında pille olmak üzere toplam 5 pille 200 km olsa bir tam dolu pil ile 40 km yol alınabilir. 1 saatte ful şarj olabilen piller için bu da gayet güzel bir sonuç. Ayrıca anlaşılan o ki sele altında yedek pil taşımadan da 120 km kadar yol almak mümkün.. Kymco ionex ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz; iş görür mü?

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

2019_ötv_indirimi_ötv_tablosu_2019

ÖTV İndirimi: 2019 ÖTV Oranları

Otomobil ÖTV İndirimi 2019’da Devam Ediyor! 2019 ÖTV Oranları: ÖTV İndirimi uzatıldı. Özel Tüketim Vergisi …

formula_1_1600cc_turbo_motor_

Formula 1 101 -2-

Merhabalar, ben İnci Beğen. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi, blog yazarı ve YouTuberım lakin hepsinden …

Motoplex_vespa_servis_adres

Motoplex İstanbul Açıldı!

Türkiye’de motosiklet alanında hizmet veren yepyeni bir dünya Motoplex resmi faaliyetine başladı. Motosiklet Sektöründe YenilikÖnceki …

yerli_kask_ulaştırma_bakanı_bahattin_düzenli_

Yerli Akıllı Kask Projesi Bakanlıkta!

Uzun zamandır geliştirdiğimiz yerli kask porjesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Sn. Selim Dursun’a anlattık. …

honda_forza_fiyat_ötv_indirimi

Motosiklette ÖTV İndirimi İle Honda Forza Almanın Tam Zamanı!

Motosiklete gelen ÖTV indirimi Honda Forza’ya yaradı. 2019 ötv indirimi Honda’nın en yeni maksi scooter …

2019_ehliyet_ücretleri_pasaport_ücretleri

2019 Ehliyet Harçları 2019 Ehliyet Fiyatları Belli Oldu!

2019 Ehliyet Harçları, 2019 Ehliyet Fiyatları ve 2019 Pasaport Ücretleri belli oldu! Ehliyet Harçları Zamlandı2019 …

KTM_Dakar_2019_k

2019 Dakar Rallisi Başladı!

2019 Dakar Rallisi 6 Ocak Pazar günü başladı… Favori KTM pilotu Toby Price 6-17 Ocak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir