Breaking News

KTM MY RIDE Nedir Ne İşe Yarar?

Motosiklet Bağlantısında Yeni Boyut: KTM MY RIDE Müzik, Telefon, Navigasyon!

ktm_my_ride_navigation
KTM MY RIDE

KTM’nin kullanıcı dostu akıllı telefon entegrasyonu KTM My Ride uygulaması şimdi gösterge panelinden takip edilebilecek canlı navigasyon özelliğini de sunuyor.

KTM MY RIDE nedir: KTM motosiklet modellerinde bulunan TFT ekranı kullanarak akıllı telefonlar ile motosiklet arasında bağlantı kuruyor. 2018 Cadde modelinde bulunan KTM MY RIDE fonksiyonları arasında müzik çalar kontrolü, çağrı yanıtlama ve reddetme özellikleri mevcut. KTM 125 DUKE, KTM 390 DUKE, KTM 1290 SUPERDUKE R, KTM 1290 SUPERADVENTURE S ve KTM 1290 SUPERADVENTURE R modelleri Müzik ve Telefon özelliklerini içeren KTM MY RIDE yazılımını kullanabiliyor. Bu özellik KTM 790 DUKE için ise opsiyonel olarak sunuluyor.

ktm_my_ride_navigation_navigasyon
KTM MY RIDE Navigasyon

KTM MY RIDE Navigasyon
KTM MY RIDE navigasyon özelliği 2018 KTM 1290 SUPERADVENTURE S & R modellerinde standart olarak geliyor. 2017 modellerde KTM MY RIDE özelliği yüklenmiş motosikletler için yeni özellikleri bedelsiz olarak güncelleyerek kullanmak mümkün.

Navigasyon fonksiyonu için özgün KTM MY RIDE uygulaması artık indirilmeye hazır.

KTM motosikletlerin cadde serisinin bir çoğunda kullanılabilen akıllı telefon bağlantı platformu KTM MY RIDE 2018’de Telefon ve Müzik fonksiyonlarına bir de navigasyon ve rota planlama içeren özgün bir uygulama ekleyerek kendini yeniledi.

Elektronik iletişim üzerine kurulu modern dünyamız için KTM 2017 yılı itibariyle KTM kullanıcılarına akıllı telefonlarını motosikletleri ile bağlantıya geçirme imkanını sunmuştu. Bu arada MotoEtkinlik.com olarak hemen belirtelim ki bu özelliklerin hepsi kullanım kolaylığı ve yola verilen dikkati dağıtmaktansa sürüş zevkini arttırmak üzere hassasiyetle tasarlanmış.

ktm_my_ride_müzik_navigasyonKTM MY RIDE Müzik
Telefonunuzla eşleştirilmiş bir Bluetooth kulaklık seti ile KTM MY RIDE’ın bu fonksiyonu sayesinde akıllı telefonunuzun müzik çalarını sürüş esnasında kontrol edip müzik dinleyebileceksiniz. Motosikletin gidonunun sol tarafında bulunan menü düğmeleri ile sürücü şarkı listesindeki veya müzik arşivindeki parçalar arasında seçim yapabilir ve çalan parçayla ilgili bilgileri görebildiği gibi ses seviyesini de kontrol edebiliyor. Motosiklet kullanırken müzik dinleyen birçok sürücü için bu çok yararlı bir özellik.

ktm_my_ride_rotaKTM MY RIDE Telefon
Hepimizin başına mutlaka gelmiştir: Bazen uzun bir sürüşte önemli bir telefonu cevaplamak gerekebilir. Akıllı telefonunuz ile motosikletiniz arasında KTM MY RIDE aracılığıyla bağlantı  kurduğunuzda gelen aramaları motosikletin gösterge panelinden yani TFT ekrandan görüp menü düğmelerini kullanarak aramayı kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Sürüş güvenliği nedeniyle telefonun adres defterine girmek ve arama yapmak mümkün değil…

KTM MY RIDE Navigasyon
2018 için yeni olarak KTM 1290 SUPERADVENTURE S VE R modellerinde kullanılan KTM MY RIDE uygulamasında navigasyon standart bir özellik olarak sunulmaya başlandı. Android ve IOS için 8.99 €’ya satılan KTM MY RIDE uygulaması ile planlanmış rotanızla ilgili navigasyon yönlendirmeleri bluetooth vasıtasıyla görsel olarak motosikletinizin TFT ekranına aktarılıyor. Böylece bilmediğiniz bir adrese yolculuk ederken arada bir durup telefon ekranına bakmanıza gerek kalmıyor: herşeyi gösterge panelinde takip etmeniz mümkün oluyor!

ktm_my_ride_müzikÇevrim Dışı Çalışabiliyor!
Mobil data kullanımından tasarruf etmek için haritalar çevrim dışı olarak cihazınıza indirilebiliyor. Bu sayede aynı zamanda önceden rotalar planlayarak ve kaydedebilir ve yolculuk esnasında kotalarınızı doldurmadan bu özeliği kullanabilirsiniz. KTM, Adventure sürücülerinin yoldan çıkmaya meraklı olduğunu bildiği için uygulama 128 waypoint koyabileceğiniz tamamıyla özgün bir rota planlamaya da izin veriyor.

Bluetooth vasıtasıyla eşleştirilen kulaklık vasıtasıyla da İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Fransızca sesli yönlendirmeleri de dinleyebilirsiniz. Şimdilik Türkçe seçeneği yok.

KTM MY RIDE Navigasyon Özellikleri
TFT ekrandaki Hız ve devir göstergesine ilave olarak açılan bir pencere içinde KTM MY RIDE Navigasyonu şu bilgileri gösterir:

Yol akışı ve dönüş okları ile bir sonraki dönüşe sürüş
Bir sonraki dönüşe kalan mesafe
Dönülecek sokağın adı
Hedefe varış zamanı
Hedefe kalan mesafe

ktm_1290_super_adventure_s
KTM 1290 SUPERADVENTURE S

2017 Modellerde de Kullanılabiliyor!
KTM MY RIDE navigasyon özelliği yalnızca 2018 modeller için kısıtlı değil, 2017 KTM 1290 SUPERADVENTURE S ve R sahipleri önceden KTM MY RIDE yüklemiş ise bedelsiz olarak bir KTM bayiinde uygulamalarını güncelleyebilirler.

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.