Breaking News
1_Kadın_1_Motosiklet_10_Ülke_aslı_özbay
Asil Özbay
beylikdüzü escort

Kadına Yönelik Şiddete Karşı: 1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke!

Cesur bir yürek bir motosiklet ve Balkanlar’da 10 ülke… Asil Özbay kadınlara şiddete karşı sesini duyurmak için yollara düşüyor.

1_Kadın_1_Motosiklet_10_Ülke_aslı_özbay
1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke: Aslı Özbay

1985 doğumlu Asil Özbay ülkemizin kanayan yaralarından biri olan kadın şiddetine karşı parolasıyla geliştirdiği projede tek başına 10 balkan ülkesini gezecek.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı
Ülkemizde kadına yönelik şiddet her geçen gün artıyor. Sorunun gündeme gelmesi yolunda atılacak her adım önemli. İstanbul Gedik Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi olan Asil Özbay geliştirdiği motosikletli gezi projesi ile ülkemizde kadınların yaşadığı şiddete de dikkat çekmek istiyor.

Sokağa çıkamayanlara inat Özgür ve Cesur bir Kadın!
Asil, gezi projesini gerçekleştirirken kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu da göstermek hedefinde. Yaşanan kadın cinayetleri, kadınların özgürlüklerinin kısıtlanması, sokağa çıkarken dahi tetikte olmaları ülke olarak hepimizin yarası. “1 Kadın 1 Motosiklet 10 Ülke” projesi bu yaraya değinebilme isteği ile doğmuş.

Türkiye, kadınların özgürleşmesi yolunda uzun bir mesafe aşmak zorunda. Asil Özbay çıkacağı yolculuk projesi ile ÖZGÜR ve CESUR bir KADIN profilinin görünürlüğünü sağlamayı hedeflemiş.

1_Kadın_1_Motosiklet_10_Ülke_Start Kız Kulesi’nden
Yolculuğun rotası bu yaz, İstanbul Kız Kulesi’nde başlayacak. Esir olan kızın motosikleti ile özgürleşmesi metaforuyla Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Slovenya, Sırbistan, Kosova ve Bulgaristan’ı kapsayan bir Balkan yolculuğu gerçekleşecek. Honda NC700X ile yola çıkan Aslı Özbay, 20 günün sonunda 10 ülke ve yaklaşık 8000 km yol sürecek bir motosiklet gezisine imza atmış olacak. MotoEtkinlik.com ailesi olarak Aslı Özbay’ı bu değerli projesi için tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Dikiz Aynamda Dünya!
1_Kadın_1_Motosiklet_10_Ülke_3Aslı Özbay: “Bir “Rider” için dikiz aynasının önemini herkes bilir sanırım.
Ardında bıraktıklarına ve geçmişine bağlı biri olarak ardıma bakmayı hep sevdim. Kız kulesinden geçerken gördüğüm bu manzara sonrası, seyehatlerim boyunca ardımda kalan figüratif kareleri dikiz aynamda biriktirmeye karar verdim.”

Kendi kaleminden Asil Özbay:
02.02.1985 Düzce doğumlu. İstanbul’da yaşıyor. Mesleğine aşık bir akademisyen. Ekstrem sporlar tutkunu. Hayatın farklı alanları ile bağ kurmayı seviyor. Motosiklet ise, onun için bu farklılıklara en pratik ve en eğlenceli yoldan ulaşma aracı. Fotoğraf çekmeye bayılır, şarkı sözleri yazar, yamaç paraşütü yapar, paten kayar.
Aslı Özbay’ın gezi projesini yakından takip etmek için Tıklayın!

En Yeni Motosiklet Modelleri İçin Tıklayın!
Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!
Yarış Dünyasından Son Haberler için Tıklayın!

1_Kadın_1_Motosiklet_10_Ülke_aslı_özbay

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.