Breaking News
Home / Genel / İşte 2019 Ducati Panigale V4 R!
Ducati_Pangiale_V4R_özellik

İşte 2019 Ducati Panigale V4 R!

Ducati Panigale V4 R nihayet kendini gösterdi.

Ducati_Pangiale_V4R_fiyat_
Ducati Panigale V4 R

İtalyan motosiklet üreticisi Ducati V4 motorlu Ducati Panigale V4’ün R versiyonunu nihayet piste çıkardı. Ducati’nin yarış versiyonu olarak geçen ve en son teknoloji donanımlara sahip olan R versiyonu yarış motosikletlerine böylece Ducati Panigale V4 R’da katılmış oldu.

Ducati Panigale V4 R
Ducati’nin önümüzdeki yıl için Dünya Superbike Şampiyonası’na yetiştirmeye çalıştığı Ducati Panigale V4 R modeli WSBK homologasyonları çerçevesince geliştirilerek test edilmeye devam ediliyor. Bu bağlamda yeni 2019 Ducati Panigale V4 R İngiltere Superbike Şampiyonası’nda son yarışın koşulduğu Brands Hatch Pisti’nde boy gösterdi.

Ducati_Pangiale_V4R_son_hız
Ducati Panigale V4 R

İtalyan yarışçı Michele Pirro’nun koltuğuna oturduğu Ducati Panigale V4 R piste çıkıp demo turlarında en iyi tur zamanını yakalamaya çalıştı. 2019 Ducati Panigale V4 R son otuz yılda şampiyonluk elde edememiş olan tek model olan günümüz V2 motorlu Panigale’nin yerine geçerek Ducati’yi yeniden zirveye taşımayı hedefliyor. Tabi bunu yaparken çift silindirli motosikletin hacim avantajını da kaybederek V4 motorla 1000 cc altı arenaya adım atıyor.

2019 Ducati Panigale V4R yarış homologasyonu nedeniyle Ducati Panigale V4 ve Ducati Panigale V4 S modelinden ayrılıyor çünkü V4 ve V4 S modellerinin motoru 1103 cc hacminde. Ancak yarışabilmek için bunun 4 silindirli motorlar için kesinlikle 1000 cc altına inmesi gerekiyor. İşte bu nedenle 2019 Ducati Panigale V4 R versiyonunun geliştirmeleri devam ediyor. Ducati_Pangiale_V4R_yorum_2019 Ducati Panigale V4 gücü 214 ps. 2019 Ducati Panigale V4 R modelinin gücü ise şimdilik sır. Fakat MotoEtkinlik.com olarak şunu mutlaka belirtmeliyiz ki Ducati CEO’su Claudio Domenicali: “Ducati Corse çok gelişti ve birçok şey öğrendi. Şasi dayanıklılığı, arka maşa bağlantıları, aerodinamik paketler ve çekiş kontrol stratejileri gibi yeni bilgileri gelecek V4 modelleriyle buluşturmak için sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaptı. Sağlıklı düşününce bir CEO’nun bunları biraz da reklam için söylediği akıllara gelebilir ancak MotoGP tarafındaki ilerlemelere de bakınca bu sözlerin altı çok da boş diyemeyiz…

Panigale V4 R’ın karenajları tamamen karbon fiberden. Yanlarda ise motorun daha iyi soğuyabilmesini sağlayan köpekbalığı solungacı formunda iki dev yarık mevcut.

2019 Ducati Panigale V4 R modelinin yarışlara girebilmesi için de en az 500 adet yol versiyonu üretiminin olması gerekiyor. WSBK kurallarına göre de 2019 Ducati Panigale V4 R fiyatı 40.000 € limitini geçemez…

Motosiklet yarışlarını izlemek için instagram hesaplarımız @motoetkinlikcom ve @motogpmee adreslerini takip edebilirsiniz.

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN


About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

2019_ötv_indirimi_ötv_tablosu_2019

ÖTV İndirimi: 2019 ÖTV Oranları

Otomobil ÖTV İndirimi 2019’da Devam Ediyor! 2019 ÖTV Oranları: ÖTV İndirimi uzatıldı. Özel Tüketim Vergisi …

formula_1_1600cc_turbo_motor_

Formula 1 101 -2-

Merhabalar, ben İnci Beğen. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi, blog yazarı ve YouTuberım lakin hepsinden …

Motoplex_vespa_servis_adres

Motoplex İstanbul Açıldı!

Türkiye’de motosiklet alanında hizmet veren yepyeni bir dünya Motoplex resmi faaliyetine başladı. Motosiklet Sektöründe YenilikÖnceki …

yerli_kask_ulaştırma_bakanı_bahattin_düzenli_

Yerli Akıllı Kask Projesi Bakanlıkta!

Uzun zamandır geliştirdiğimiz yerli kask porjesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Sn. Selim Dursun’a anlattık. …

honda_forza_fiyat_ötv_indirimi

Motosiklette ÖTV İndirimi İle Honda Forza Almanın Tam Zamanı!

Motosiklete gelen ÖTV indirimi Honda Forza’ya yaradı. 2019 ötv indirimi Honda’nın en yeni maksi scooter …

2019_ehliyet_ücretleri_pasaport_ücretleri

2019 Ehliyet Harçları 2019 Ehliyet Fiyatları Belli Oldu!

2019 Ehliyet Harçları, 2019 Ehliyet Fiyatları ve 2019 Pasaport Ücretleri belli oldu! Ehliyet Harçları Zamlandı2019 …

KTM_Dakar_2019_k

2019 Dakar Rallisi Başladı!

2019 Dakar Rallisi 6 Ocak Pazar günü başladı… Favori KTM pilotu Toby Price 6-17 Ocak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir