Breaking News
Home / Genel / İlk Kadın Dünya Şampiyonu Ana Carraso!
Ana_Carrasco_World_Champion_2k

İlk Kadın Dünya Şampiyonu Ana Carraso!

Ana Carrasco Fransa Magny-Cours’da düzenlenen Dünya Supersport 300 Şampiyonasını kazanarak ilk kadın dünya şampiyonu olarak tarihe ismini yazdırdı.

Ana_Carrasco_World_Champion_
Ana Carrasco

134 Yıllık Tarih Yeniden Yazıldı!
Motosiklet yarışları, kadınların erkeklerle doğrudan rekabet ettiği nadir sporlar arasında yer alıyor. Ancak 134 yıllık motor sporları tarihinde daha önce hiç kadın bir dünya şampiyonu olmamıştı…

Ana Carrasco
Ana_Carrasco_World_Champion21 yaşında olan Ana Carrasco (DS Junior Takımı), FIM Supersport 300 Dünya Şampiyonası’nda, Magny-Cours’ta sezonun son yarışında dünya şampiyonluğunu kazanmasıyla motosiklet tarihine ismini yazdırdı.

Carrasco yarışçı bir aileden geliyor. Babası profesyonel sürücüler için teknikerlik yapıyordu. Üç yaşındayken motosiklete binmeye başladı ve 2013 yılında Moto3 pistinde 16 yaşındaki bir genç olarak yarışmaya başladı. 2001 yılında Katja Poensgen‘den bu yana dünya şampiyonasında yarışan ilk kadın oldu.

Ana_Carrasco_World_ChampionSon iki virajda Mika Perez’ i geçerek şampiyon oldu.
Carrasco, Kawasaki ParkinGO takımından Mika Perez‘in 1 puan önünde şampiyonluğunu ilan etti. Anna Carrasco, şampiyonluğunu 2016’da bir kaza sırasında vefat eden, takım yöneticisi David Salom‘un kuzeni Moto2 sürücüsü Luis Salom’a adadı.

Ana_Carrasco_World_Champion”Şampiyon olmak inanılmaz. Burada olabilmek için çok çalıştık. İlk başta yarış bitiminde yavaşlama turunda kazandığımı anlayamadım. Televizyondan bakmaya çalışmama rağmen hiçbir şey göremedim. 5 numaralı virajda seyircilere sormamla şampiyon olduğumu öğrenmiş oldum.”

“David Salom’a ve tüm Kawasaki DS Junior Team‘e teşekkür ediyorum. Ayrıca, benim için çok şey yapmış olan aileme de teşekkür etmek istiyorum.”

Ana_Carrasco_World_Champion“Bu unvanı Luis Salom’a adamak istiyorum. Onu kaybettiğimiz gün, ilk başarımı ona adayacağıma söz vermiştim. Şu anda hedeflerimize ulaştığımız için mutluyum ama henüz tarihin ilk şampiyon kadını olmakla ilgili her şeyi anlayamadım. Bence birkaç gün sonra bu durumun daha farkında olacağım.”

Haber: Yağmur Tunç

Motosiklet yarışlarını izlemek için instagram hesaplarımız @motoetkinlikcom ve @motogpmee adreslerini takip edebilirsiniz.

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

Bajaj_fiyat_listesi_Pulsar_RS_200_fiyat

2018 Bajaj Fiyat Listesi / Bajaj Fiyatları

2018 Bajaj fiyat listesi: Bajaj motosiklet fiyatları 2018 Ocak ayı itibariyle zamlanarak yükseldi. 2018 Bajaj …

ozge_ozbek_yamaha_mt_25_test_motosiklet

Motosikletten Uzaklaştırıldım!

Tekrardan Başlamam İçin Bir Şeyin Beni İtmesi Gerekiyordu.. Merhaba uzun bir sürenin ardından beni motosiklet …

ktm_fiyat_listesi

KTM Fiyat Listesi

KTM Fiyat Listesi Model Model Yılı Tavsiye Edilen Satış Fiyatı Kampanyalı Nakit Fiyatı CADDE RC …

2018_Honda_fiyatları_honda_fiyat_listesi

2018 Honda Fiyat Listesi – 2018 Honda Motosiklet Fiyatları

2018 Honda fiyatları – 2018 Honda motosiklet fiyat listesi belli oldu. Japon motosiklet üreticisi Honda …

2018_yamaha_fiyatları_yamaha_r1_fiyatı

2018 Yamaha Fiyat Listesi – 2018 Yamaha Fiyatları

Yamaha Türkiye’nin, 2018 Yamaha motosiklet fiyatları belli oldu. Yamaha 2018 fiyat listesi. 2018 Yamaha fiyatları yeni …

honda_esengül_motosiklet_etkinlikleri

Honda Esengül’de Kaçırılmayacak Aralık Ayı Motosiklet Etkinlikleri!

Motosiklet eğitimi, servis eğitimi, aksesuar eğitimi, sigorta-kasko eğitimi ve partiler.. Honda Esengül’de Aralık ayında da …

2019_yamaha_xmax_250_fiyati_

Avrupalı Yeni Yamaha XMAX 250 Ön Satışa Çıktı

2019 Yamaha XMAX 250 Yamaha scooter modelinin ön satışı başladı. Maksi scooter sınıfının 250 cc …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir