Breaking News
Honda_CRF1000L_Africa_Twin_2016
beylikdüzü escort

Honda CRF1000L Africa Twin Sonunda Yüzünü Gösterdi!

Honda yeni Africa Twin modelini CRF1000L Africa Twin ismiyle resmen duyurdu.

2016_CRF1000L_Africa_Twin_Adventure_
Honda CRF1000L Africa Twin

MotoEtkinlik.com olarak aylar öncesinde haberini yaptığımızda bazı okurlarımız oldukça heyecanlanmış bazı okurlarımız ise “asparagaz haber bunlar” deyip sanal dünyada üstümüze üstümüze “gazlamıştı”. Türkiye’de en kaliteli ve en güncel motosiklet haber-etkinlik portalı www.MotoEtkinlik.com olarak okumakta olduğunuz Africa Twin haberini yaparken gururlanmıyoruz desek yalan olur. Herneyse, durum şudur ki merakla beklediğimiz efsane Honda Africa Twin’in modern yüzü Japon üretici tarafından resmen tanıtıldı.

2016_Honda_CRF1000L_Africa_Twin_Adventure_Öncelikle isimden başlayalım: Honda yeni Africa Twin‘e Honda CRF1000L Africa Twin ismini uygun görmüş. 1988 yılında XRV650 ve sonrasında XRV750 takısıyla satılan Honda Africa Twin artık bir CRF. Yani halihazırda zaten efsane olan Africa Twin ismiyle markanın enduro-motokros segmentindeki güçlü modellerini vurgulayan CRF gamının ismi birleştirilmiş. Anlaşılan o ki Honda, daha önce türlü başarılar elde ettiği Africa Twin ile yeniden iddialı olmak peşinde.

Güncelleme: Yeni Fotoğraflar Burada Tıklayın!

Honda CRF1000L Africa Twin’e Modern Dokunuşlar
Birçok dedikodu sonrasında ilk olarak çamurlu bir prototip olarak 2014 Eicma Motosiklet Fuarında tanıtılan Honda Africa Twin modelinin satışa hazır halinde paralel çift silindirli 1000 cc hacminde motora sahip. LED farlarıyla şık görünüşe sahip yeni Africa Twin’in yine LED sinyalleri olası kazalarda kırılmaması için oldukça yükseğe konumlandırılmış.

2016_CRF1000L_Africa_Twin_Adventure
Honda CRF1000L Africa Twin Teknoloji

Ciddi anlamda off-road yeteneğine sahip yeni Honda Africa Twin modelinde telli jant opsiyonel olarak sunuluyor. Fakat “benim ne işim var tozla toprakla, ben bunu alır asfalttan gidebildiğim kadar giderim” diyenlerin hoşuna gidecek alaşım jantın yanına Honda’nın konfor odaklı çift debriyajlı şanzıman teknolojisi DTC özelliği mevcut. Tam otomatik vites sistemi DTC’nin son versiyonu gidon kenarlarına konumlandırılmış düğmeler ile yarı otomatik olarak da kullanılabiliyor. Yani hızlı ivmelenmeler için baş parmağınızla bir düğmeye dokunup vitesi düşürüp -ya da o an gerekliyse vites yükseltip- gazlayabiliyorsunuz. Honda Africa Twin modelinde kullanılan versiyon off-road için özel olarak geliştirilmiş. Test Videosu Bu Haberin En Altında! Motosiklet pazarında çift debriyaj teknolojisinin öncüsü Honda 2010 yılından bu yana yaklaşık 35.000 DTC özellikli motosiklet satışı gerçekleştirdi.

Honda tanıtımda: “Honda motosiklet sektörünün en başarılı efsane isimlerinden Africa Twin‘i yeniden duyurmaktan mutluluk duyar” diyor. Teknik özellikleri henüz net değil ancak ipuçlarına bakılırsa Africa Twin fanatikleri de bu yeni modeli görmekten şimdiden mutluluk duyuyor.

Yeni Honda CRF1000L Africa Twin macera motosikletlerine dair kuralları yeniden belirlemek hedefinde. Asfalt konforu ve off-road yeteneği arasındaki ince çizginin yanı sıra motor hacminden; bir macera motosikletinin fiyatına kadar birçok konuda iddialı olmayı hedefliyor. Yeni Honda CRF1000L Africa Twin 2015 sonbahar aylarında satışa çıkacak.

Biz de size soruyoruz: Bir macera motosikleti toprakta nekadar başarılı olmalı, kaç cc -ve kaç silindir- motora sahip olmalı ve en önemlisi etiketinde kaç TL yazmalı?

En Yeni Motosiklet Modelleri İçin Tıklayın!
Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!
Yarış Dünyasından Son Haberler için Tıklayın!

Honda_CRF1000L_Africa_Twin_Adventure
Honda CRF1000L Africa Twin

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.