Breaking News
Home / Genel / Hey Sen! Koyun Değilsin, Ayrıl Şu Sürüden!
koyun_surusu_k

Hey Sen! Koyun Değilsin, Ayrıl Şu Sürüden!

motorcycle_sheep_motor
Bırak onlar otlayadursun; sen kendi kaderini kendin çiz…

Rüzgarı Sevin…
Küçükken üç tekerlekli bisikletim vardı. Anneannemin evinde ön bahçeye inen bir dönemeç vardı. Yokuş gibi… İki adımlık yer.. Sürekli bisikletimle oradan geçerdim. Küçücük yokuştan aşağı giderken yüzüme değen rüzgar hissi çok hoşuma giderdi. Saçlarımın havalanması hele.. Bunu bıkmadan usanmadan defalarca tekrarlardım. Sürekli koşmak isterdim. Bahçenin içi Arnavut kaldırımıydı. Defalarca düşerdim, dizlerim paramparça olurdu. Fakat koştukça yüzüme yüzüme vuran rüzgarın hissi beni en mutlu eden şeydi. Bu yüzden düşmek vazgeçmeme sebep olmuyordu.

Mutluluk…
Rüzgarı hissetme heyecanım ve mutluluğum büyüdükçe azalmadı aksine arttı. Uzun süre bisiklet sürdüm. Yokuş aşağı giden yollardan geçmek isterdim hep. Hızlı hızlı pedal çevirip birden kendini bırakırsın ya… Tişörtümün vücuduma yapışması, saçlarımın arkaya doğru dağılması, yüzüme değen o his.. Benim için mutluluk buydu.

motosiklet_koyun_
Öyle melül melül bakma! Dışarıda kocaman bir dünya tüm güzellikleriyle seni bekliyor! Küçücük dahi olsa bir iki teker edin ve yola koyul!…

Sen elini camdan hiç çıkarmadın mı?
Arabayla yolculuk yaparız ailemle. O yol gözümde büyür.. Arkada oturamam, cam açmadan duramam. Neden? Rüzgarı hissetmem lazım çünkü… Elimi camdan çıkarırım, tenime değen esintiyle mutlu olmaya çalışırım. Kafam hep dışarıdadır. Öbür türlü nefes alamıyormuşum gibi hissederim, ne kötü değil mi? Hani “ruhum daralıyor sanki” deriz ya, aynen öyle.. Size de oluyor mu?

Özgürlük Hissetmek midir?
Saatlerce soğuk havada yürüyebilirim. Üşümek beni rahatsız hissettirmez. İliklerime kadar hissederim çünkü rüzgarın yarattığı soğuğu.. Hissetmek değil midir özgürlük? Hissedebildikçe özgürsün bence. Bu yüzden kapalı yerlerden, arabalardan, toplu taşıtlardan, fermuarı boynuna kadar çekili montlardan kısacası bana kafesteymişim hissi veren çoğu şeyden hoşlanmam.
Mümkün mü uzak kalmak? Maalesef hayır. Mecbur bırakılışlarımız yüzünden kendimizi istemediğimiz şeylerin içinde buluruz. Ama bu bir teslimiyet değildir! Yürüyebileceğin mesafeye kadar katlanırsın otobüslere… Müzik çalarındaki şarkılar kadar mesafe bırakırsın taksiden ineceğin yerden sonrasına… Kendini teslim etmek zorunda değilsin.

motosiklet_gezisi_koyun_1
Tabi ki yoluna çıkacaklar, yolun kesilecek: “şimdi ne yapcaz yahu” diyeceksin.. biraz bekle ve doğru an geldiğinde devam et! 😉

“Özgürlük” vazgeçebilme potansiyelidir. Seni mecbur bırakan şeylerden vazgeçebildikçe özgürsün. Seni mutsuz hissettiren şeylerden, strese sokan, sinirli bir insan haline getiren, sana “yorgunum, yapamam, gidemem” kelimelerini kullandırmaya iten şeylerden, gözlerini açmaya engel olanlardan, enerjini çalanlardan vazgeçebildikçe özgürsün!

Önce SEN!
Kurduğun saatten beş dakika sonra uyandığın için seni baştan ayağa strese sokan bir alarm var hayatımızda. Ben demiyorum ki işi gücü boşver, patronu s.ktir et. Ama kendini düşün önce! Senin mutlu olman lazım çünkü bu günün tekrarı yok! Bugün dünün yarınıydı fakat başka bir yarın olmayabilir. Bu yüzden “önce kendin!”. Sen mutlu olacaksın ki hayatında devam eden başka olaylar seni etkilemesin.

motosiklet_gezisi_koyun_
Mutlu olmak için önce o sürüden bi ayrıl..

Mutlu olmak için ne yapabilirsin?
Özgür hissettirebilecek şeyler…
Motosiklet kullan!
Beş dakika geç kalkmak seni strese sokmaz böylelikle 🙂 İnsanlarla sabah aynı saatte yollara düşeceksin evet; ama onlar kafeslerinin içinde sıkışırken, gün başladığı gibi küfürler yağdırırken ve korna sesinden beyinleri dolarken sen rüzgarı hissedeceksin. Senin yolunda trafik akacak ve etrafı izleyeceksin… Güzelliklerin farkına varmaya başlayacaksın ve inan gerçekten huzurlu bir insan olacaksın.
Silkelen ve harekete geç! Koyun değilsin, ayrıl şu sürüden!

gamze_kaya_motorcu_kızBen mi kimim?
Yürürken montunun önünü kapatmayan, Hırs yapıp üç günlük dersin sonunda (MotoEtkinlik sağolsun.:)) motosiklet ehliyeti almayı başaran kız.. Gamze.. 🙂
Sevgiler! Esen kalın… Yarın sabah güne başlarken “önce kendim!” demeyi de unutmayın!

*Eğitimlerimiz Devam Ediyor!
Sende mi sürüden ayrılıyorsun? Sıfırdan motosiklet kullanmayı öğrenmek ya da ileri sürüş eğitimi almak için instagram @motoetkinlikcom

Motosiklet yarışlarını izlemek için instagram hesaplarımız @motoetkinlikcom ve @motogpmee adreslerini takip edebilirsiniz.

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

2019_ötv_indirimi_ötv_tablosu_2019

ÖTV İndirimi: 2019 ÖTV Oranları

Otomobil ÖTV İndirimi 2019’da Devam Ediyor! 2019 ÖTV Oranları: ÖTV İndirimi uzatıldı. Özel Tüketim Vergisi …

formula_1_1600cc_turbo_motor_

Formula 1 101 -2-

Merhabalar, ben İnci Beğen. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi, blog yazarı ve YouTuberım lakin hepsinden …

Motoplex_vespa_servis_adres

Motoplex İstanbul Açıldı!

Türkiye’de motosiklet alanında hizmet veren yepyeni bir dünya Motoplex resmi faaliyetine başladı. Motosiklet Sektöründe YenilikÖnceki …

yerli_kask_ulaştırma_bakanı_bahattin_düzenli_

Yerli Akıllı Kask Projesi Bakanlıkta!

Uzun zamandır geliştirdiğimiz yerli kask porjesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Sn. Selim Dursun’a anlattık. …

2019_ehliyet_ücretleri_pasaport_ücretleri

2019 Ehliyet Harçları 2019 Ehliyet Fiyatları Belli Oldu!

2019 Ehliyet Harçları, 2019 Ehliyet Fiyatları ve 2019 Pasaport Ücretleri belli oldu! Ehliyet Harçları Zamlandı2019 …

KTM_Dakar_2019_k

2019 Dakar Rallisi Başladı!

2019 Dakar Rallisi 6 Ocak Pazar günü başladı… Favori KTM pilotu Toby Price 6-17 Ocak …

2019_vespa_fiyatları_vespa_scooter_fiyatları

2019 Vespa Fiyat Listesi – 2019 Vespa Scooter Fiyatları

Vespa scooter fiyat listesi açıklandı. 2019 Vespa fiyatları yeni yıla zamlanarak girdi ve 2019 Vespa …

One comment

  1. Kırmızı Karınca

    Çok anlamlı okunası güzel bir yazı olmuş ✌️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir