Breaking News
gulsah_merve_yuksel_çamlıhemşin
beylikdüzü escort

Gülşah Gezide 2.000. km’yi Geride Bıraktı!

19 Haziran 2015’te Yamaha MT-07 motosikleti ile Türkiye gezisine başlayan 21 yaşındaki Gülşah Merve Yüksel 12. Gün itibariyle 2.000 km’yi geride bıraktı.

gulsah_merve_yuksel_ayder_yaylası
Gülşah Merve Yüksel

Maltepe Üniversitesi öğrencisi Gülşah Merve Yüksel Yamaha Motor Türkiye desteği ile Türkiye turuna devam ediyor.

19 Haziran tarihinde tek başına Türkiye gezisine çıkan Gülşah 12. gün sonunda 2000 km’yi arkasında bıraktı. Yolculuğa yağmurlu bir İstanbul gününde başlayan Gülşah, Sinop, Bafra ve Samsun’un ardından Trabzon Rize ve Artvin’i geride bıraktı. Hopa’da merhum sanatçı Kazım Koyuncu’nun mezarını ziyaret eden Gülşah an itibariyle Ardahan’ın yolunu tuttu.

Trabzon_zincir
Yamaha Ahıskalıoğlu

Başta üniversite öğrencileri UniMoto olmak üzere tüm kadınlara cesaret aşılamayı hedefleyen Gülşah Merve Yüksel’in 2000 km geride kalırken gün gün yolculuk yorumları:

10. Gün
Malum hava hep yağmurlu olunca ve günde uzun kilometreler yapınca zincirim daha fazla ilgi ve bakım istiyor. Trabzon‘da beni karşılayıp zincirimle ilgilenen, onu yağlayıp paklayıp yola hazırlayan Yamaha Ahıskalıoğlu bayi ve iftarda bana eşlik eden Dursun Abi… Ee tek başına yola çıkınca zincir bakımında bile yardıma ihtiyacım olmuyor değil…

gulsah_merve_yuksel_ayder_yaylasıUzungöl‘den başlayan yolculuğum Karadeniz’in insanı kucaklayan, buraya uğramadan geçme diyen yaylalarına doğru devam ediyor. Üstelik uzun bir süreden sonra kendini gösteren sapsarı bir güneş eşliğinde.

Rakım 2750. Tırmana tırmana geldim, yeşilin ve oksijenin giderek azaldığı Gölyayla‘ya… Çevredeki yaylalar içinde oteli, pansiyonu olmayan tek yer imiş. Kimin kapısıni çalsan misafir ediyorlar. Güzel bir ailenin yanındayım şimdi. Ömrümde ilk defa yaylaya çıktım, hem de MT-07 ile. Naked motosiklet ile uzun yol yapılır mı diyorlar… 40 km boyunca stabilize yollardan yaylaya ulaştım, uzun yol da neymiş…

11. Gün
Bir doğa harikası! Oksijenin ve doğanın içinde kendimi yeniden keşfetmenin verdiği heyecanla Rize Çamlıhemşin’deyim. Çamlıhemşin’den sonra Şenyuva‘ya devam edip Cinciva kahvesinde ilk molamı veriyorum. 6 km sonra ise Zilkale. Doğanın arasında hapsolmuş, insanların ziyaretiyle şaşkınlık içinde kalmış bir kale… Duygulanmamak, düşüncelere dalmamak mümkün değil…

Yamaha_MT-07_moto_cage
Km: 2015.6

12. Gün
12. günümdeyim ve 2015 km’ye ulaştım, bu bilgiyi sizlerle paylaşmadan edemedim. Desteğiniz, ilginiz yolculuğumda beni yalnız bırakmayan, cesaretlendiren tek şey… İyi ki varsınız ve bu tur sayesinde iyi ki kocaman bir aile olduk. Çok teşekkür ederim 🙂

Amaçlarım uğruna yolculuğumda tekim arkadaşlar. Zaman zaman fotoğrafları nasıl çekiyorsun, eşlik eden birileri var mı gibi sorular alıyorum: teknoloji artık ilerledi. Zamanlayıcı olsun, çıbığımız olsun fotoğrafların daha kaliteli olmasını sağlıyor. Tabi beni karşılayan misafir eden eşin dostun çektiği fotoğraflar olmuyor değil… Yolda yalnızım, fakat Türk halkı konaklayacağım yerde bu güne kadar beni yalnız bırakmadı. Ne mutlu bana, ne mutlu ülkesine umut besleyen dostlarımıza…

Ayder Yaylas’ını gezdikten, İzmirlim Butik Otel‘de konakladıktan ve Cemal abi’den tarihle ilgili enteresan bilgiler aldıktan sonra Artvin‘e, Karadeniz‘in son harikasına doğru yola çıkıyorum.

13. Gün
Hopa‘dan ayrılıp Borçka‘ya doğru ilerlerken yoğun sis, yola hakimiyetimi epey zorladı. Cankurtaran inişinde Borçka’da, Türkiye Varadero Kulübü üyelerinden Ekrem Abi tarafından karşılanarak Karagöl‘e doğru uzun zamandır özlediğim grup sürüşü gerçekleştirdik. Karagöl‘den sonra ise Maçahel zirvesine çıktık, fakat aşırı sis ve yağıştan dolayı mola veremeden, çekim yapamadan geri döndük. Karadeniz’in son iline yavaş yavaş veda etme vakti geliyor ne yazık ki…

kazım_koyuncu_mezarı
Nur içinde yat Kazım Koyuncu…

Bütün dünyanın, bütün toprakları hepimizindir. Bütün şarkılar, dünyadaki tüm insanlarındır. Tüm topraklar da memleketimizdir. “Şair Ceketli Çocuk”.
Hopa’ya kadar gelip Kazım Koyuncu‘nun mezarını ziyaret etmeden olmazdı. Hopa’nın Sugören köyünde bulunan anıt mezar bana huzuru, yaşanmışlıkları ve yaşanmamışlıkları fark ettirdi.

Gezi Projesi: Türk Kadınlarını Cesaretlendirmek İçin Yollara Çıkıyor.
Yolculuğa Çıkış: Yollar Beni Bekler!
5. Gün: Cesur Yürek 5. Gün sonunda Ordu Fatsa’da!
9 Gün: Dostluk, Maceralar, Hüzün…
12. Gün 2000 km Geride Kaldı!

En Yeni Motosiklet Modelleri İçin Tıklayın!
Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!
Yarış Dünyasından Son Haberler için Tıklayın!

Diğer Gezi Yazıları İçin Tıklayın!

Karadeniz_ormanları
2000 km geride kalırken Karadeniz ormanları…

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.