Breaking News
Home / Genel / Ford’tan İçinden Motosiklet Çıkan Otomobil!
ford_moto_patenti

Ford’tan İçinden Motosiklet Çıkan Otomobil!

Amerikan otomobil üreticisi Ford, tıpkı Batman’in Batmobile tasarımında olduğu gibi içerisinden motosiklet çıkabilen bir otomobil patentini genişletti..

ford_moto_patent_ford_motosikletFord’ un araba içinde motosiklet tasarımını birçoğunuz duymuşsunuzdur. The Dark Knight filmindeki Batman’in Batpod aracını anımsatan Ford’ un yeni tasarımı için geçen yıl “2018” Ekim ayında patent alınmıştı. Bu yıl ise patentin içeriği genişletildi.

Meraklı bekleyiş devam ediyor. Gerçekten üretimi başlarsa birçok otomotiv firmasını da etkileyecek ve belki de öncü olacak bu araç birçok değişik özelliğe sahip olacak.

Tek araç iki farklı taşıt..
Büyük fark yaratan özelliği hem araba hem motosiklete dönüşebilen hibrit bir taşıt oluşu. Ford’un tasarımında otomatik kriko sistemi arabayı kaldırarak motosikletin otomobilden ayrılmasını sağlayacak ve motosiklet ortaya çıkarak aracın istenmesi halinde iki farklı taşıt halinde kullanılabilmesini sağlayacak.

ford_moto_patentSadece bununla bitmiyor, araba içine yerleştirilen motor da araba kullanılırken güç sağlayacak. Yani araca çift motordan güç aktarılacak. Motosikletin bataryası ise yol sırasında üretilen enerjiyle şarj edilebilecek. www.MotoEtkinlik.com editörleri olarak bu fikri sevdiğimizi belirteyim..

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber otomobil sanayisi de gün geçtikçe imkansız bulduğumuz onca projeyi hayata geçiyor. Henüz bir ismi olmayan –ya da olan ama henüz duyurulmayan- bu motosiklet&araba tasarımı da iddialı bir proje. İlk Projede çift tekerlekli bir motosiklet çizimi yer alırken son projede motosiklet tasarımı tek tekerlekli olarak tasarlandığı da dikkat çekiyor…

Uygun hava koşullarında, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ve park yeri sıkıntısı çekilen yerlerde sürücülere kolaylık sağlayacağı kesin. Otomobilinizi katlı otoparka bırakın ve motosikletinizle kaldığınız yerden devam edin.. Kulağa gayet güzel geliyor değil mi?

Haber: Yağmur Tunç

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Motosiklet yarışlarını izlemek için instagram hesaplarımız @motoetkinlikcom ve @motogpmee adreslerini takip edebilirsiniz.

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

Bajaj_fiyat_listesi_Pulsar_RS_200_fiyat

2018 Bajaj Fiyat Listesi / Bajaj Fiyatları

2018 Bajaj fiyat listesi: Bajaj motosiklet fiyatları 2018 Ocak ayı itibariyle zamlanarak yükseldi. 2018 Bajaj …

ozge_ozbek_yamaha_mt_25_test_motosiklet

Motosikletten Uzaklaştırıldım!

Tekrardan Başlamam İçin Bir Şeyin Beni İtmesi Gerekiyordu.. Merhaba uzun bir sürenin ardından beni motosiklet …

ktm_fiyat_listesi

KTM Fiyat Listesi

KTM Fiyat Listesi Model Model Yılı Tavsiye Edilen Satış Fiyatı Kampanyalı Nakit Fiyatı CADDE RC …

2018_Honda_fiyatları_honda_fiyat_listesi

2018 Honda Fiyat Listesi – 2018 Honda Motosiklet Fiyatları

2018 Honda fiyatları – 2018 Honda motosiklet fiyat listesi belli oldu. Japon motosiklet üreticisi Honda …

2018_yamaha_fiyatları_yamaha_r1_fiyatı

2018 Yamaha Fiyat Listesi – 2018 Yamaha Fiyatları

Yamaha Türkiye’nin, 2018 Yamaha motosiklet fiyatları belli oldu. Yamaha 2018 fiyat listesi. 2018 Yamaha fiyatları yeni …

honda_esengül_motosiklet_etkinlikleri

Honda Esengül’de Kaçırılmayacak Aralık Ayı Motosiklet Etkinlikleri!

Motosiklet eğitimi, servis eğitimi, aksesuar eğitimi, sigorta-kasko eğitimi ve partiler.. Honda Esengül’de Aralık ayında da …

2019_yamaha_xmax_250_fiyati_

Avrupalı Yeni Yamaha XMAX 250 Ön Satışa Çıktı

2019 Yamaha XMAX 250 Yamaha scooter modelinin ön satışı başladı. Maksi scooter sınıfının 250 cc …

One comment

  1. Cok ilginc bi yazi olmuss, ilgi uyandiriyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir