Dünya Superbike Şampiyonası’nda sezonun 6. Ayak yarışı Donington Park’ta gerçekleştirildi.

toprak_razgaatlioglu_donington_park_2023_5aMilli Sporcularımız Toprak Razgatlıoğlu ve Bahattin Sofuoğlu ile birlikte İngiltere’nin Donington Park Pistindeydik.

Toprak sıralamalarda 2. sırayı aldığı Donington’da yarışa çok iyi bir start aldı ve liderliği ele geçirdi. Yarışın ilerleyen turlarında düzlükte Ducati pilotu Alvaro Bautista’ya geçilen Toprak ilk uzun yarışı 2. sırada tamamladı.

toprak_razgaatlioglu_donington_park_2023_4a

Toprak Razgatlıoğlu – Bahattin Sofuoğlu – Ahmet Köseoğlu

Superpole yarışında yarışın kısalığı sayesinde lastik korumak zorunda kalmayan Toprak Razgatlıoğlu Superpole mücadelesinde birinci olarak son yarışa da lider çıkma hakkını elde etti.

toprak_razgaatlioglu_donington_park_2023_3a2. uzun yarışta ise yine liderliği ele geçirsek de motor gücü sayesinde rakipi daha güçlü motoruyla düzlükte toprak Razgatlıoğlu’nu geçerek birinciliği aldı. Böylece Donington Park’tan 2 ikincilik ve 1 birincilik ile döndük.

Antrenmanlarda büyük kaza geçiren Bahattin Sofuoğlu ise ilk yarışı 13. ve ikinci yarışı 8ç sırada tamamladı. WSBK’da sıradaki randevu 14-16 Temmuz tarihlerinde İtalya’nın İmola Pistinde.

Toprak Razgatlıoğlu – Bahattin Sofuoğlu

Haber: Ahmet Köseoglu
Fotoğraflar: Erkan Turgut

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla World SBK