Breaking News
Home / Moto Dergi / Haberler / Dakar Rallisi’nde Yine Kral KTM!
Sam_Sunderland_KTM_Dakar_Rally_Red_Bull_K

Dakar Rallisi’nde Yine Kral KTM!

2017 Dakar Rallisi sona ererken ilk 3 pilot yine KTM pilotlarından oluştu. Avusturyalı motosiklet üreticisi KTM üst üste 16. Dakar Rallisi Şampiyonluğuna erişirken bu işin kralı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Sam_Sunderland_KTM_Dakar_Rally_Red_Bull2017 Dakar Rallisi KTM pilotu Sam Sunderland’ın birinciliği ile noktalandı. 15 etap üzerinden koşulan ancak 3 etabı riskli koşullar nedeniyle iptal olan 2017 Dakar Rallisi’nde KTM’in favori ismi Toby Price liderken kaza yapıp yarış dışı kalırken; husqvarnanın büyük umutlar bağladığı yarışçı Pablo Quintanilla ise 2. sırada yarışırken yine bir kaza nedeniyle yarış dışı kaldı. MotoEtkinlik.com olarak 2015 yılında Dakar Rallisi’nde Türk pilotların medya sponsorluğunu gerçekleştirmiştik: ancak son iki yıldır Dakar Rallisi’nde ana sponsor yokluğu nedeniyle Türk yarışçıları görememenin bizi ciddi manada üzdüğünü belirtmeliyiz..

Sam_Sunderland_KTM_Dakar_Rally_Red_BullSum Sunderland İçin Bir İlk
27 yaşındaki İngiliz yarışçı Sum Sunderland ise ilk defa tamamını tamamlama şansı bulduğu Dakar Rallisi’ni zirvede bitirerek kariyerinin en başarılı Dakar Rallisi mücadelesine de imza atmış oldu. Sunderland bu zafer sayesinde Dakar Rallisi’nde en başarılı İngiliz pilot unvanını da böylece elde etmiş oldu.

2017 zaferi ile turuncular yani KTM ise üst üste tam 16. Kez zafere ulaşan motosiklet üreticisi olarak kırılması güç bir rekora imza attı. 2017 Dakar Rallisi’nde kürsü tamamen Turuncuydu. 2. sıra KTM pilotu Matthias Walkner’in olurken 3.’lük basamağına bir diğer KTM pilotu Gerard Farres çıktı.

MotoEtkinlik.com olarak yüksek sigorta-kasko fiyatlarına savaş açtık. Kazalara karşı en uygun fiyata en güvenilir trafik-kasko-sağlık sigortası teklifleri için TIKLAYIN! Otomobil kategorisinde ise birincilik S. Peterhansel / J.P. Cottret ikilisinin olurken ikinci sıra S. Loeb / D. Elena ve 3.’lük ise daha önce KTM ile Dakar Rallisi birincilikleri bulunan C. Despres / D. Castera ikilisinin oldu.

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

En Yeni Motosiklet Modelleri ve Son Haberler İçin TIKLAYIN

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

2017 Motosiklet Modelleri İçin TIKLAYIN!

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

Bajaj_fiyat_listesi_Pulsar_RS_200_fiyat

2018 Bajaj Fiyat Listesi / Bajaj Fiyatları

2018 Bajaj fiyat listesi: Bajaj motosiklet fiyatları 2018 Ocak ayı itibariyle zamlanarak yükseldi. 2018 Bajaj …

ktm_fiyat_listesi

KTM Fiyat Listesi

KTM Fiyat Listesi Model Model Yılı Tavsiye Edilen Satış Fiyatı Kampanyalı Nakit Fiyatı CADDE RC …

2018_Honda_fiyatları_honda_fiyat_listesi

2018 Honda Fiyat Listesi – 2018 Honda Motosiklet Fiyatları

2018 Honda fiyatları – 2018 Honda motosiklet fiyat listesi belli oldu. Japon motosiklet üreticisi Honda …

2018_yamaha_fiyatları_yamaha_r1_fiyatı

2018 Yamaha Fiyat Listesi – 2018 Yamaha Fiyatları

Yamaha Türkiye’nin, 2018 Yamaha motosiklet fiyatları belli oldu. Yamaha 2018 fiyat listesi. 2018 Yamaha fiyatları yeni …

honda_esengül_motosiklet_etkinlikleri

Honda Esengül’de Kaçırılmayacak Aralık Ayı Motosiklet Etkinlikleri!

Motosiklet eğitimi, servis eğitimi, aksesuar eğitimi, sigorta-kasko eğitimi ve partiler.. Honda Esengül’de Aralık ayında da …

2019_yamaha_xmax_250_fiyati_

Avrupalı Yeni Yamaha XMAX 250 Ön Satışa Çıktı

2019 Yamaha XMAX 250 Yamaha scooter modelinin ön satışı başladı. Maksi scooter sınıfının 250 cc …

2019_motosiklet_fuar_bileti_motobike_bilet

2019 Motosiklet Fuarı Tarihleri – Detayları

2019 Motobike Motosiklet Fuarı tarihleri bilet fiyatları belli oldu. “2019 Motosiklet Fuarı ne zaman” soruları şimdiden gelmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir