Chery, Geliştirdiği Yüksek Teknolojili Modelleriyle 2023 Yılına da Güçlü Bir Giriş Yaptı!

Chery, 11 Yeni Modelle 2023 Yılında Yeni Bir Aşamaya Geçecek!

Son 20 yıldır Çin’in en büyük üreticisi konumundaki Chery, ürettiği yüksek teknoloji ve gelişmiş modelleriyle küresel pazardaki gücünü artırmaya devam ediyor. Satış adedi, araç kalitesi ve müşteri itibarını daha da geliştirmek üzere küresel stratejisini teknolojiye odaklanarak sürdüren Chery, bu kapsamda tanıttığı benzin, hibrit ve BEV olmak üzere birden fazla enerji türünü kapsayan 11 yeni modelini yollara çıkarmaya hazırlanıyor. İleri teknolojileri seri üretime almaya devam eden Chery, yeni modellerinin lansmanı ile küresel pazarda daha rekabetçi olacak.

Chery_araba_chery_Modelleri_cin

Chery Modelleri

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden Chery, son dönemde yakaladığı büyüme ivmesini 2023 yılına da taşıdı. Ocak 2023’te yıllık yüzde 16,5’lik büyüme oranıyla 101 bin 379 adet araç satışı gerçekleştiren Çinli marka, Haziran 2022’den bu yana arka arkaya 8 aydır 100 bin adetlik satış rakamını aşmış oldu. Bu çok önemli başarının en önemli mimarlarından TIGGO 7 ve TIGGO 8 ise, sırasıyla 12 bin 768 ve 10 bin 856 adetlik satış rakamıyla 10 bin adet barajını geçerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Pazar gerilerken Chery’de büyüme devam etti!
Otomotiv Endüstrisi Derneği’nin tahmini verilerine göre Ocak ayında üreticilerin yaklaşık yüzde 80’i; ön tüketim, COVID-19 ve Çin Yeni Yılı tatilleri nedeniyle yıllık bazda çift haneli düşüşler yaşadı. Binek otomobil satışlarındaki yüzde 34,6’lık gerileme düşünüldüğünde Chery’nin elde ettiği başarı daha da büyük bir önem taşıyor. Ocak ayındaki yüksek performans, Chery için sürpriz bir sonuç değil.

Marka, 2022 yılında gerçekleştirdiği 1 milyon 230 bin adetlik satış rakamıyla yeni bir  rekora imzasını atmıştı. Chery, satışlarda gerçekleştirdiği başarıyı, yıllık yüzde 67,7’lik artışla 450 bin adedin üzerine çıkan ihracat rakamıyla da taçlandırdı. Chery’nin artan satış ve ihracat grafiği, yüksek teknolojide uzmanlaşma ısrarının da bir sonucu. Kendi Ar-Ge’sinin yanı sıra Jaguar Land Rover ve General Motors gibi premium otomobil üreticilerine hizmet eden 7 binin üzerinde seçkin tasarımcı ve mühendisten oluşan Ar-Ge ekibiyle Chery, dünya genelinde 5 Ar-Ge merkezine sahip. “Teknolojiye Dayalı İşletme Kurma” yaklaşımıyla hareket eden Chery, bu sayede küresel pazarda da hızla büyüme elde etti ve popülerlik kazandı.

Chery_TIGGO_7_Pro_özellikler

Chery TIGGO 7 ProHibrit TIGGO 8 PRO’ya “En İyi Motor” ödülü!
Dünyanın önde gelen danışmanlık ve araştırma şirketlerinden J.D.Power’ın yayınladığı 2022 Otomotiv Performansı, Uygulaması ve Düzeni (APEAL) Araştırması’na göre Chery TIGGO 8 PRO Max, orta boy SUV segmentinde ikinci sırada yer aldı. Ayrıca TIGGO 8 PRO Max Suudi Arabistan’da “2022’nin En Yenilikçi Modeli”, Meksika’da ise “Yılın En İyi Orta Boy SUV Modeli”de dahil çok sayıda ödül kazandı. Markanın geliştirdiği 1.5 litrelik turbo motorlu hibrit sisteme sahip TIGGO 8 PRO PHEV de Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenen 2023 Otomobil Ödül Töreni’nde “2.0 Litrenin Altındaki En İyi Motor” unvanını kazandı.

Öte yandan TIGGO 8 PRO, CAMPI Filipin Uluslararası Otomobil Fuarı’nda “En İyi Orta Boy Crossover Araç” ödülünü kazandı. Ayrıca TIGGO 8, Brezilya’da da “Yılın En İyi SUV’u” ödülüne layık görüldü. Chery’nin TIGGO 7 ve ARRIZO 6 PRO serileri de dünya genelinde büyük bir üne sahip.

Chery_araba_cery_araba_Modelleri_OMODA_5_Kokpit

Chery OMODA 5 Kokpit

11 yeni modelle Chery’nin küreselleşme süreci hızlanacak!
Chery, 2023 yılında da satış adedi, araç kalitesi ve müşteri itibarını daha da geliştirmek üzere küresel stratejisini teknolojiye odaklamayla sürdürecek. Bu kapsamda Chery; 2022 Dünya Üretim Konvansiyonu’nda TIGGO 8 PRO e+ konsept aracını, benzin, hibrit ve BEV olmak üzere birden fazla enerji türünü kapsayan 11 araç tanıttı. Tüm bu sergilenen araçlar “Technology Chery”nin üstün üretim, akıllı teknolojiler ve yeni enerji teknolojilerini gözler önüne seriyor. 2023 yılıyla birlikte ileri teknolojileri seri üretime almaya devam eden Chery, yeni modellerin lansmanı ile küresel pazarda daha rekabetçi olacak. Böylece yıllık hedeflerine daha kolay ulaşabilecek. Technology Chery tarafından sağlanan güven ortamı, sadece ürün gamının daha hızlı yenilenmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ürünün kalitesini ve performansını daha güvenilir hale getirerek müşterilere daha iyi bir deneyim sunacak. Chery, 2023 yılında yeni bir aşamaya geçecek ve yeni başarılara imza atacak.

Chery hakkında
Temel teknolojilerde kendini geliştiren Chery, kuruluşundan bu yana “Teknolojik Chery” olarak biliniyor. Dünyada altı Araştırma ve Geliştirme merkezi ve 5.000’in üzerinde seçkin üyeden oluşan Araştırma ve Geliştirme ekibi ile geleneksel yakıt teknolojisi, yeni enerji, akıllı üretim ve diğer alanlarda avantaj sağladı. Yeni enerji araçları alanında 20 yılı aşkın bir süredir araştırma yapan Chery, dört araç montaj platformu, beş genel alt sistem ve yedi temel teknoloji ile sektöre öncülük ediyor. EQ1 modeli, Çin’de minik batarya elektrikli araçlarda lideri konumunda.

Chery ayrıca dünya çapında araç, CKD parçaları, motorlar ve araç üretim teknolojisi ve ekipmanı ihraç eden ilk Çinli otomobil şirketi. Chery, bugüne kadar araçlarını 80’den fazla ülke ve bölgeye ihraç etti. Ayrıca 10 denizaşırı fabrika ve 1.500’den fazla denizaşırı satış ve servis noktası kurdu. 2,4 milyonu Çin dışı olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 11 milyon kullanıcısı ile Chery, 19 yıl boyunca Çin’den ihraç edilen binek otomobil adediyle ilk sırada yer aldı.

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Araba