Breaking News
Casey_stoner_ducati
beylikdüzü escort

Casey Stoner Ducati İle Yeniden MotoGP’de!

MotoGP’den olaylı ayrılışının ardından bir süre daha Honda test pilotu olarak görev alan Casey Stoner’ın Ducati ile yeniden pistlere dönebileceği ortaya çıktı.

Casey_stoner_ducati
Casey Stoner & Ducati

Günümüz MotoGP tarihinin en yetenekli pilotlarından biri olan Avustralyalı yarışçı Casey Stoner’ın Ducati ile yeniden MotoGP pistlerine dönmesi gündeme geldi. Honda ile Honda RC213V MotoGP motosikletinin geliştirme projesi uyarınca test pilotluğu konusunda anlaşması bu sene sonunda sona erecek olan Stoner’ın İtalyan motosiklet üreticisi Ducati ile aynı konuda anlaşmaya vardığı söyleniyor. 2016 yılında Casey Stoner’ı hem Ducati test pilotu olarak hem de bazı yarışlarda özel izinle “wildcard” pistte görmemiz mümkün olacak.

Resmi Açıklama Yok Ama…

Casey_stoner_ducati_
Casey Stoner: Ducati GP motosikletini en iyi dizginleyebilen pilot!

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok ancak Ducati Spor Direktörü Paolu Ciabatti Valencia’da: “Casey Stoner Ducati fanatikleri için bir kahraman. Ducati ile birçok yarış kazandı ve 2007 yılında şampiyon olmayı başardı. Gelecek neler getirir bilinmez ancak Stoner’ın bu yılsonunda Honda ile kontratının sona erdiğini biliyoruz ve eğer birlikte birşeyler yapma şansımız olacaksa bundan çok mutlu oluruz” açıklamasını yaptı. Ducati’nin 90. senesini kutlayacağı 2016 yılında MotoEtkinlik.com olarak bizce bu anlaşma yapılacak…

Honda Birlikteliğinde Sorunlar Var
Casey_stoner_ducatiHonda ile sorunlar yaşadığı bilinen Casey Stoner’ın geride bıraktığımız sezonda motosiklet ile ilgili geri dönüşleri üzerinde yeterince durulmadığı ve Dani Pedrosa’nın ameliyat geçirip yarışlara çıkamadığı sırada Honda’nın Casey Stoner’ı atlayarak yarışlara Hiroshi Aoyama’yı çıkarmasının Stoner cephesinde sıkıntı yarattığı biliniyor. ‘Peki, Honda bunu neden yaptı’ derseniz; MotoEtkinilk.com olarak biz Casey Stoner’ın Honda’nın altın çocuğu konumundaki Marc Marquez’i geçerek kariyerine zarar verme olasılığını rahatça dile getirebiliriz).

Casey Stoner’ın Honda ile anlaşması 2015 yılı Aralık ayı sonunda bitiyor. Stoner ve Ducati ile ilgili tüm planlar o zaman detaylı olarak ortaya çıkacak.

En Yeni Motosiklet Modelleri İçin Tıklayın!

İşte Casey Stoner ve o eski günler…


Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!
Yarış Dünyasından Son Haberler için Tıklayın!

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.