Yarış

CAN ÖNCÜ’NÜN İLK WSSP ZAFERİ

can_oncu_zafer

Milli Sporcumuz Can Öncü WSSP Kariyerinin İlk Zaferine Mandalika’da Ulaştı.

Dünya Supersport Şampiyonasında Puccetti Racing Kawasaki takımında Kawasaki ZX-6R ile ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Can Öncü, Endonezya’da Mandalika sokak pistinde ilk Supersport galibiyetine ulaştı.

can_oncu_puccetti_racing_

Can Öncü

2018 sezonunda MotoGP’nin destek serisi olan Moto3 Dünya Şampiyonasında özel izinle çıktığı ilk yarışı; ValenciaGP’sini kazanarak tarihin en genç Grand Prix galibi olan ve şuanki güncel yaş kurallarıyla beraber bu rekorun da sonsuza kadar sahibi kalacak Can Öncü 2019’daki Moto3 sezonunun ardından 2020 sezonunda Dünya Supersport Şampiyonasına transfer olmuştu. Geldiği günden beri güçlü ve istikrarlı performansıyla göze çarpan ve her yarış kendini geliştiren Can, uzun süredir kovaladığı o ilk galibiyete geçtiğimiz haftasonu Endonezya’da ulaştı.

Hafta boyunca güçlü zamanlar kaydeden Can Öncü, Superpole seansında 3.olarak yarışa ilk çizgiden start almıştı. Yarışın başında liderliği devralan temsilcimiz damalı bayrağa kadar kusursuz sürüşüyle bu sınıftaki ilk yarış galibiyetine ulaştı.

Can yarış sonrası verdiği röportajda: ‘’Çok mutluyum ve ne diyeceğimi bilmiyorum. Phillip Island zorluydu ve buraya geldiğimizde çok iyi tempomuz yoktu ama sadece bunun için: kazanmak için yapacağımızı söyledik ve yaptık! İnanılmaz… Kenan’a teşekkür etmek istiyorum. Yarıştan önce ve Cuma akşamı konuştuk ve bana ‘Can yapmak zorundasın!’ dedi. Çok mutluyum Kenan sayesinde Kawasaki sayesinde ve takımım Puccetti Racing sayesinde başardık.

can_oncu_kawasaki_zx6r_racing

Can Öncü Kawasaki ZX-6R

İlk turda bir saniye civarı fark yarattım ve istikrarlı olmaya hatasız sürmeye
çalışıyordum. Sınırlarımı zorlamadım çünkü böyle yaptığımda lastikler bitiyordu ve bu sefer lastikleri korumam gerekti. Tüm yarış boyunca %100 tempoda sürmedim, gerekli olsaydı daha hızlı gidebilirdim. Motosikletimle çok rahattım. Hayalim her zaman yarış kazanmaktı ve buna ulaştım.’’ dedi.

Can’ın sıradaki yarışı 21-23 Nisan tarihlerinde Hollanda’nın efsanevi Assen pistinde koşulacak. Temsilcimize şimdiden başarılar dileriz.

can_oncu_kawasaki_zx6r_racing_ilk-zafer

Can Öncü İlk Birincilik Kürsüsü

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yarış