Breaking News
Home / Genel / 54. Çanakkale Troia Festivali’ni Kaçırdın: 55.’yi Kaçırma!
Troia_Festivali_Burhan_Ocal_Trakya_All_Star

54. Çanakkale Troia Festivali’ni Kaçırdın: 55.’yi Kaçırma!

54. Çanakkale Troia Festivali’ni Kaçırdın: 55.’yi Kaçırma!

Troia_Festivali_Moskova_Devlet_Balesi_Topluluğu_Kuğu_Gölü_BalesiÇanakkale Belediyesi tarafından bu yıl 54.’sü düzenlenen Uluslararası Troia Festivali 13 Ağustos Pazar günü Özgürlük Parkı’nda gerçekleşen Aydilge konseriyle sona erdi.

Prof_Dr_Rüstem_Aslan
Troia Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’a takdim etti.
Aslan, Troia’daki en onurlu ve en güzel günlerden bir tanesini yaşadığını belirterek başladığı teşekkür konuşmasını; “Bu akşam burada Homeros’un kentinin öyküsünü anlatarak yaktığı şiir ateşi adına bu ödülü alıyorum” diyerek sonlandırdı.

Çanakkale Belediyesi’nin 1963 yılından beri düzenlediği, bu yıl “Ey Özgürlük” sloganıyla, 09 -13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Çanakkale Troia Festivali boyunca Çanakkale’de birçok alanda etkinlikler düzenlendi.

Şehir kültürü ve sanatı doyasıya yaşadı. Halkın ve biz basın mensuplarının yoğun ilgisi ile tamamlanan festivalde ücretsiz etkinlikler kapsamında şehrin her noktasında düzenlenen konserleri, tiyatro oyunlarını, sergileri ve söyleşileri binlerce kişi takip etti.

çanakkale_motosiklet_festivali
Çanakkale Motosiklet Festivali’de etkinlik kapsamında başarıyla düzenlendi!

Çanakkale Belediyesi Örnek Olmalı
Çanakkale Belediyesi 1963 yılından bu yana düzenlediği Çanakkale Troia Festivali ile bu yıl gönülleri fethetti desek yanlış olmaz. Şehirde hem kültür sanat hem de turizm anlamında büyük bir adım olan Çanakkale Troia Festivali’nin 54.’süne MotoEtkinlik.com olarak katıldık ve festivalin sona ermesiyle birlikte sıradaki için gün sayar olduk.

Şehir festivalleriyle ilgili Çanakkale Belediyesi’nin örnek alınması gerektiği fikrindeyiz. Festivalle ilgili başta Çanakkale Belediyesi olmak üzere Troia Festivali’nin arka planında çalışan herkese tebrik ve teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Çanakkale_Belediye_Başkanı_Ülgür_Gökhan_Ümmiye_Koçak
Çanakkale Belediye Başkanı ve Ülgür Gökhan Ümmiye Koçak

Çanakkale Troia Festivali’nde Neler Oldu

Troia Antik Kent’inin büyülü atmosferinde 08 Ağustos, Salı günü gerçekleştirilen açılış töreni ile başlayan ve bu sene 54. kez düzenlenen festivalde verilen Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü bu yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğretim üyesi ve Troia Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın oldu.

Çanakkale Troia Festivali’nin ilk akşamında sanatçı Yasmin Levy ve Gülay konuklara coşkulu bir gece geçirtirken, Ümmiye Koçak’ın “İnancın Yaşam Öyküsü” adlı söyleşisi samimi bir ortamda yoğun katılımla gerçekleşti.

Troia_Festivali_Kapsamında_Sahneye_Konan_Tiyatro_Oyunu
Festival Kapsamında Sahneye Konan Tiyatro Oyunu

İkinci gün Çimenlik Kalesi’nde sahne alan altı kardeşten oluşan dünyaca ünlü İspanyol dans grubu Los Vivancos gerçekleştirdiği dans gösterisi ile festival misafirlerine görsel bir şölen sundu. Aynı gün Halk Bahçesi’nde konuklar ile buluşan Fatih Portakal’ın söyleşisine halkın ilgisi büyüktü.

Üçüncü gün Çimenlik Kalesi’nin tarihi atmosferinde konser veren ritim ustası Burhan Öçal & Trakya All Star Grubu izleyenlere müzik dolu bir akşam geçirtti Seyircilerin burada çok eğlendiğini özellikle belirtmeliyiz. Aynı zamanda Özgürlük Parkı’nda ise Niyazi Koyuncu konukları Karadeniz ezgileri eşliğinde coşturdu.

Troia_Fest_Fatih_Portakal_söyleşisi
Troia Fest Fatih Portakal söyleşisi..

Barışın Kenti Çanakkale’nin keyifli atmosferini daha da eğlenceli hale getiren festivalin 12 Ağustos, Cumartesi günü programında Yaşar, Özgürlük Meydanı’nda sahneye çıktı. Moskova Devlet Balesi’nin Kuğu Gölü dans gösterisi ise Çimenlik Kalesi’nde sanatseverler ile buluştu.

Son gün Özgürlük Parkı’ndaki konser veren Aydilge’nin şarkıları eşliğinde izleyiciler keyifli vakit geçirdi. Çimenlik Kalesi’nde Livaneli Korosu’nun verdiği konsere, Çanakkale Belediyesi’nin 65 yaş üstü kişilerin katılımıyla oluşturduğu Altın Yıllar Korosu eşlik etti. Beş gün boyunca etkinlikleri takip edenlere dolu dolu bir festival imkanı sunan Troia Festivali seneye 55.si gerçekleştirilmek üzere son buldu.

Ümmiye_Koçak_İnancın_Yaşam_Öyküsü
Ümmiye Koçak ve İnancın Yaşam Öyküsü
2017 Motosiklet Festivali Takvimi İçin TIKLAYIN

Dikkat: www.MotoEtkinlik.com adresinde yayınlanan yazınların telif hakları MotoEtkinlik.com’a aittir! Bu yazınların izinsiz ve kaynak: www.motoetkinlik.com şeklinde belirtilmeden kullanılması yasaktır!

Sıfır Motosiklet Fiyatları İçin TIKLAYIN

About MotoEtkinlik.Com

Üniversitelerinde Motosiklet Kulübü kurmak isteyen öğrenci arkadaşları ortak paylaşım platformumuza bekliyoruz. İletişim: info@motoetkinlik.com Birimiz Hepimiz Hepimiz Birimiz İçin!

Check Also

Bajaj_fiyat_listesi_Pulsar_RS_200_fiyat

2018 Bajaj Fiyat Listesi / Bajaj Fiyatları

2018 Bajaj fiyat listesi: Bajaj motosiklet fiyatları 2018 Ocak ayı itibariyle zamlanarak yükseldi. 2018 Bajaj …

ozge_ozbek_yamaha_mt_25_test_motosiklet

Motosikletten Uzaklaştırıldım!

Tekrardan Başlamam İçin Bir Şeyin Beni İtmesi Gerekiyordu.. Merhaba uzun bir sürenin ardından beni motosiklet …

ktm_fiyat_listesi

KTM Fiyat Listesi

KTM Fiyat Listesi Model Model Yılı Tavsiye Edilen Satış Fiyatı Kampanyalı Nakit Fiyatı CADDE RC …

2018_Honda_fiyatları_honda_fiyat_listesi

2018 Honda Fiyat Listesi – 2018 Honda Motosiklet Fiyatları

2018 Honda fiyatları – 2018 Honda motosiklet fiyat listesi belli oldu. Japon motosiklet üreticisi Honda …

2018_yamaha_fiyatları_yamaha_r1_fiyatı

2018 Yamaha Fiyat Listesi – 2018 Yamaha Fiyatları

Yamaha Türkiye’nin, 2018 Yamaha motosiklet fiyatları belli oldu. Yamaha 2018 fiyat listesi. 2018 Yamaha fiyatları yeni …

honda_esengül_motosiklet_etkinlikleri

Honda Esengül’de Kaçırılmayacak Aralık Ayı Motosiklet Etkinlikleri!

Motosiklet eğitimi, servis eğitimi, aksesuar eğitimi, sigorta-kasko eğitimi ve partiler.. Honda Esengül’de Aralık ayında da …

2019_yamaha_xmax_250_fiyati_

Avrupalı Yeni Yamaha XMAX 250 Ön Satışa Çıktı

2019 Yamaha XMAX 250 Yamaha scooter modelinin ön satışı başladı. Maksi scooter sınıfının 250 cc …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir